MINI Yeni Elektrik Konsepti İle Göz Kamaştırıyor

MINI, yeni Elektrikli konseptini paketinden çıkardı. Bu konsept ile geleceğin şehir otomobillerinin nasıl şekilleneceğine dair ipuçları veriyor.

2017 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ilk defa tanıtımı yapılacak olan Elektrikli konsept, şehirde yaşayanlara hitap etmek üzere geliştirildi. Diğer yandan bu konsept, ilerleyen yıllarda elektrikli gündelik ulaşımın nasıl olacağına dair ipuçları da veriyor. Fütüristik bir MINI Cooper’ı andıran bu konsept, LED farlar ve ”simüle edilmiş hava girişleri”, sportif yapıda bir ön tampon ile çevrelenen bir ön panjur ile ön plana çıkıyor. Yarış otomobillerini anımsatan stil arka kısımda gömme kapı kolları ve fiberglas yan etekler ile devam ediyor. Buna ek olarak otomobilde 3D yazıcı ile yaratılmış aerodinamik işlemeler ile 19 inç büyüklüğündeki tekerlekler yer alıyor.

MINI Yeni Elektrikli Konsepti
MINI Yeni Elektrikli Konsepti

MINI tarafından yapılan bu yeni elektrikli konseptin arka kısmı ise daha geleneksel bir görünüme sahip. Bagaj kapağına monte edilmiş bir spoyler ve fiberglas difüzör ile birlikte geliyor. Diğer yandan Union Jack (İngiltere bayrağı) aksanlarla donatılan LED arka lambalar ise markanın İngiliz kökenlerine gönderme de bulunuyor.

MINI Yeni Elektrikli Konsepti
MINI Yeni Elektrikli Konsepti

Bu otomobilde kullanılacak motor seçeneklerine dair detaylar henüz belli olmadı ancak bu modelin gücünü yüksek performanslı bir elektrikli güç aktarma sisteminden alacağı söylenebilir. Diğer yandan MINI konseptin hızlı yanıt veren ve go-kart hissi yaratan bir sürüş deneyimini kullanıcılarına sunacağı ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

MINI Yeni Elektrikli Konsepti
MINI Yeni Elektrikli Konsepti

BMW AG Yönetim Kurulu Başkanı Harald Krüger’in Yeni MINI Elektrikli konsepte dair açıklamalarda bulundu: ”MINI Elektrikli konsepti, heyecan verici yeni bir elektrikli modelin adeta bir önizlemesini gözler önüne seriyor.”

Konsepte dair detayların yakın gelecekte iyice detaylanacağı ve yollara çıkması bekleniyor. Nitekim şirket 2019 ılında yeni bir elektrikli model çıkarmayı hedeflediğini daha önce açıklamıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir