Musk, Tesla’nın İflasın Eşiğinden Döndüğünü Kısmen Doğruladı

Bloomberg geçen aylarda Tesla’nın iflaşın eşiğine geldiğini söylemiş ve Tesla’nın nakitinin bittiğini ve dakikada 6500 dolar kaybettiğinden bahsetmişti.

Bu çok büyük bir zarardı ve bir çok kişi Tesla’nın yıl sona ermeden nakitini tamamen eriteceğini düşünüyordu. Tahminler kısmen doğru çıktı.

Musk üretimle ilgili problemlerin çok zorlu olduğunu ve çözülemeyebileceğini, firmanın yaşamak için sadece haftaları kalmış olabileceğini belirtti. Gece gündüz fabrikada olan Musk, durumu acı verici olarak niteledi ve hem zihnini hem de kalbini yorduğunu söyledi.

Tesla CEO’su Elon Musk, Axios’a verdiği röportajda Model 3’ün üretimiyle ilgili sorunların firmayı bitme noktasına getirdiğini itiraf etti. Musk, firmanın kan kaybettiğini ve sorunlar çözülmezse kısa sürede iflas edebileceğini söyledi.

Tesla Model 3’ün seri üretimini hafife aldı ve kapasitesini aşacak hedefler koyduğu için kriz kaçınılmaz oldu. Üretimle ilgili bazı problemler çözülse de teslimat lojistiğiyle ilgili sıkıntılar hala durumun kötüye gitmesine yol açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir