Nio Yeni Elektrikli Aracı Nio ES6’yı Tanıttı

Çinli otomobil üreticisinin tamamen elektrikli SUV modeli markanın amiral gemisi ES8’in ardından tanıtıldı. Nio ES6 Çin’de ortaya çıktı.

Nio, Çin’deki hızlı büyüyen elektrikli araç serisini genişleterek, orta ölçekli ES6 SUV serisini ürün yelpazesine ekledi. Şangay’daki bir etkinlikte ortaya çıkan ES6, ES8 SUV ve ES9 süper otomobiliyle yarışacak yüksek performanslı ve uzun menzilli bir kardeş olarak tanımlanıyor.

Nio ES6

Nio ES6

ES6 iki farklı seviyede satışa sunulacak. Standart modelde her aks için 160 kw gücünde bir elektrik motoru sunacak olan marka, Performance modelinde ise normal motora ek olarak 240 kw gücünde bir elektrik motoru sunacak. Performance modeli totalde 400 kW’lık güç ile 725 Nm tork üretecek ve 0’dan 100 km/s hıza 4,7 saniyede ulaşacak. Ayrıca Performance modeli 200 km/s maksimum hıza sahip olacak.

Modellerde sunulan en yüksek batarya kapasitesi 84 kWh olacak ve araç bu bataryayla 510 km’lik bir menzile sahip olacak.

Nio’nun ES6 modelinin teslimatları 2019’un ikinci çeyreğinde başlayacak, ancak modeller şu an için sadece Çin’de satışa sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir