Nissan lEAF E-Plus, CES Fuarı’nda Tanıtıldı

Nissan Leaf 2010 yılında bizlerle buluşmuştu. E-Plus modeliyle menzil alanında da başarılı gelişmeler yaşanıyor.
Nissan Leaf Amerika pazarında 120 bin adet toplamda ise 320 bin adetlik satış rakamına ulaşmış bulunuyor.

Kıdemli başkan yardımcısı Denis Le Vot yaptığı açıklamada “Yeni Nissan LEAF e +, LEAF’ı dünyadaki en çok satan elektrikli araç haline getirmeye yardımcı olan rahatlık, elektrikli araç avantajlarını ve ayrıca daha fazla sürüş heyecanı başta olmak üzere sunmuş olduğu menzil ” önemini vurgularken, “Müşteriler artık sürüş gereksinimlerine en iyi şekilde uyan çeşitli güç ve model seçeneklerine günümüz koşullarında artık sahipler” şeklinde konuştu.

Otomobilin fasyası Nissan’ın mavi 3D fileli özel V-Motion ızgarasına sahip. Bu aerodinamik profil sportif görünüme de katkı sağlıyor.

LEAF, ProPILOT Assist yarı otonom sürüş sistemi ve tek pedallı sürüş için e-Pedal modu gibi ileri teknolojilerle donatılmıyor. Otomobillerin nasıl kullanılacağını, yönlendirileceğini ve topluma nasıl entegre edileceğini değiştirme vizyonu olan Nissan Intelligent Mobility’i içerdiğini belirtmekte fayda var.

Nissan Leaf 240 kilometre menzile sahip. Yeni Leaf’ın pil kapasitesinin 62 kwh olmasıyla neredeyse iki katına çıkarak 450 km menzile sahip olacak.

Peki mevcut Leaf’ın 240 kilometre menzile sahip olduğunu düşünecek olursak, Leaf Plus’ta bu oran pil kapasitesin 62 kWh olması nedeniyle neredeyse iki katına çıkarak, 450 km dolaylarında bir menzile kavuşmuş durumda.

Nissan LEAF PLUS Serisi’nin Ocak 2019’da Japonya’da, ABD satışlarının 2019 baharında başlaması ve Avrupa satışlarının 2019 ortasında başlaması beklendiği marka yetkilileri tarafından belirtilmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir