Nissan LEAF Modeli ile E-Pedal Teknolojisi Geliyor

Nissan yeni LEAF modelinin otomobilin sürüşünü komple değişime uğratan, otomotiv sektöründe devrim niteliğinde bir teknoloji olan e-pedal teknolojisini duyurdu.

Bu yeni teknoloji yalnızca bir düğme ile gaz pedalını bir e-pdeal haline getiriyor. Bu aşamadan sonra ise aracın sürücüsü hızlanma, yavaşlama ve durma işlemlerinin hepsini yalnızca e-pedal ile gerçekleştirebiliyor. E-Pedal teknolojisi dünyanın ilk tek pedallı çalışma sistemi olma özelliğini taşıyor. Bu sistem ile sürücüler araçlarını yokuşlarda durdurabiliyor. aynı pozisyonda kalabiliyor ve çok kısa bir süre içerisinde yeniden başlatabilmesini sağlıyor.

Bu yeni teknoloji sayesinde sürücüler sürüş ihtiyaçlarının yüzde 90’ını e-pedal üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Bu da hem kolaylığı hem de yeni bir teknoloji olması itibarıyla sürüş deneyimini yukarılara taşıyor. Artık e-pedal teknolojisi ile sürücüler yoğun şehir trafiklerinde bir pedaldan diğerine geçiş ile zaman kaybetmek zorunda kalmayacaklar. Bu şekilde sürüş hem daha kolay ve konforlu hem de daha akıcı bir hale gelmiş olacak.

E-pedal teknolojisi Nissan’ın erişilebilir, ileri düzey sürüş yardım teknolojilerini ana akıma getirmeye olan kararlılığının da bir göstergesi olarak gösteriliyor. Sürüşü daha güvenli ve keyifli bir hale getirmeyi hedefleyen bu teknolojiler Nissan’ın Intelligent Mobility stratejisinin ayağı olarak uygulanıyor. Intelligent Mobility firmanın otomobillerin nasıl sürüleceğini, nereden güç alacağını ve topluma nasıl entegre olacağını dönüştürmek için yol haritasını meydana getiriyor.

Nissan Leaf Modeli İle Geliyor 

Nissan, dünyanın ilk kitlesel piyasaya yönelik elektrikli otomobili olma özelliği taşıyan Nissan LEAF modelini piyasaya sürerek kendisini otomotiv dünyasında elektrikli otomobil üretiminin lideri olarak akıllara konumlandırdı.

Dünya’nın En Çok Satan Elektrikli Otomobili

Nissan’ın yeni e-pedal teknolojisini ilk kez sunacağı model olan Nissan LEAF dünya genelinde şu ana kadar yaptığı 277.000 adet satış ile dünyanın en çok satan elektrikli model olma özelliğini taşıyor. Otomotiv sektöründe bir ilk olan e-pedal teknolojisinin ilk kez bu model ile birlikte sunulacak olması da, elektrikli otomobiller arasında en çok satan bu modeli daha da yukarılara çıkarabilir.

DİĞER NISSAN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir