Nissan Leaf Nismo RC Avrupa’da Sahneye Çıktı

Nissan Leaf Nismo RC “Gelecek teknolojileri için bir test aracı” olarak öne sürüldü. Elektrikli motor ve dört çekişli sürüş sistemiyle 322 hp güç çıkışı ve 640 Nm tork değerine sahip. Bu donanımla 3.4 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabiliyor. Nissan, üzerinde çalıştığı yeni bir elektrikli dört tekerlekten çekişli teknolojiyi de bu sistem üzerinden üretecek.

Nissan’ın elektrikli yarış otomobili karbon fiber temel üzerine inşa edildiği için 1220 kglık ağırlık bulunduruyor. Bu ayrıca aracın yarış pistlerindeki kabiliyetini arttırıyor.

Nissan Global Motor Sporları Yöneticisi Michael Carcamo, “Nissan için elektrikli otomobiller sadece çevre dostu değil aynı zamanda heyecan verici olmalı. Bu prensibi merkeze alarak Leaf Nismo RC’yi yarattık. Otomobil elektrikli mobilitenin sürüş keyfini ve heyecanını ön plana çıkartıyor.” şeklinde konuştu.

Leaf Nismo RC’nin dört çekişli sürüş sistemi torku en iyi performans için mümkün olan yüksek çekişle aktarıyor. Elektrikli motorlar ve konvertörler ön ve arka tekerleklere dağıtılarak denge sağlanmış.

Geçen Ekim ayında Nissan 304 hp güç çıkışı ve 680 Nm tork değeriyle dikkat çeken başka bir Leaf prototipi daha sunmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir