Nissan LEAF’e EuroNCAP’ten Tam Puan

Yeni Nissan LEAF, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı EuroNCAP’in 2018 değerlendirme kriterlerine göre test edildi. Yeni Nissan LEAF, çarpışma testlerinden, tam not olan 5 yıldızı almayı ve bu alanda ilk elektrikli araç olmayı başardı.

Yeni Nissan LEAF, Avrupa Yeni Araç Değerlendirme Programı EuroNCAP’ten 5 yıldızla ödüllendirildi.

Euro NCAP, 2018 yılında kapsamını genişletti. Artık sadece araçlarla sınırlı kalmayan değerlendirme programı hem yayaları hem de trafikte sayıları her geçen gün artış gösteren bisikletlileri kapsayan kritik çarpışma testleri uygulamaya başladı. Yeni NISSAN LEAF, bu değerlendirmeye tabi tutulan ilk otomobil oldu ve testleri başarıyla geçmeyi başardı.

Euro NCAP, araçların güvenlik seviyelerini yaralanmalara neden olabilecek gerçek kaza senaryoları üzerinden bir dizi çarpışma testiyle belirliyor. Bu testlerin genişletilmiş yeni haline ilk kez tabi tutulan otomobil, Nissan’ın Yeni LEAF modeli oldu. Yeni Nissan LEAF, yetişkin korumasında yüzde 93, çocuk korumasında yüzde 86 puan almayı başardı.

Yeni Nissan Leaf, gelişmiş sürüş destek sistemleri sayesinde çarpıma testini 5 yıldız alarak tamamladı. Böylece Nissan markasının başarısını bir kez daha kanıtlamış olan model, kapsamlı özellikleriyle öne çıkan ProPILOT sistemiyle daha güvenli bir sürüş sunuyor.

Olağanüstü güvenlik standartları barındıran Yeni Nissan Leaf, Euro NCAP’ten aldığı bu sonuçla elektrikli otomobil alanında gerçek bir öncü olduğunu kanıtlamış oldu. Bu sonuçlar kullanıcılara ayrıca NISSAN Intelligent Mobility vizyonuna tam olarak güvenebileceklerini de gösterdi.

Yeni NISSAN LEAF, Japonya Yeni Otomobil Değerlendirme Programı’nın zorlu testlerinden de tam not ile geçmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir