Opel Ampera-E Modeli Sattıkça Zarara Uğratıyor

PSA Grubu tarafından satın alınmadan evvel Opel, General Motors bünyesinde faaliyetlerine devam ediyordu. Otomobil markasının eski sahibi General Motors tarafındanbu model ile ilgili çarpıcı açıklama geldi.

Opel bilindiği üzere yakın geçmişte PSA Grubu tarafından General Motors’dan satın alınmıştı. Otomobil markasının eski sahibi tarafından yapılan açıklamada Opel Ampera-E modelinin Avrupa pazarında satışta olduğu dönemde her bir satıştan 10 bin euro zarar ettiklerini açıkladı.

Yapılan satış ile birlikte iki dev firma arasındaki anlaşmanın detaylarını bilmiyoruz ancak bu modelden her satış başına bu derece zarara uğranılması, Opel markasının yeni sahibi PSA Grubu için de zarar etmek anlamına geliyor. Öte yandan Opel modellerinde emisyon standartları Avrupa Birliği’nin belirlediği standartları karşılamada sıkıntı yaşıyor. Bundan ötürü PSA Grubu Opel modellerindeki motor seçeneklerini değiştirecek. Bu da PSA Grubu için büyük bir maliyet anlamına geliyor. Böyle büyük bir maliyetin ardından bir de Ampera modelinin her satışından 10 bin euro civarında zarar edilmesi bakalım hangi gelişmeleri beraberinde getirecek.

Her satıştan sahibini zarara uğratan Opel Amera-E modelinin özelliklerine genel olarak bakacak olursak, ortalama bir elektrikli otomobil modeline göre değerlerinin oldukça iyi bir seviyede olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Öte yandan Opel Ampera-E tek şarj ile 755 kilometre yol kat edebiliyor. Bu da elektrikli araç segmentinde günümüzün standartlarına göre oldukça yüksek bir menzil. Nitekim modelin rakiplerinin önemli bir kısmı böyle bir ortalamadan uzak.

OPEL İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir