Opel, Corsa ve Grandland X’in Yeni Elektrikli Modellerini Çıkartacak

Gelecek yıl otomobil üretimindeki 120’inci yılını kutlayacak olan Opel, aynı yıl içinde yeni elektrikli modeller sunmayı planlıyor. Bunların arasında 2019’un ilk yarısında satışa sunulacak olan Corsa EV de yer alıyor. Opel CEO’su Michael Lohscheller, “elektro-mobiliteyi müşterilerimiz için fiyat olarak uygun hale getiriyoruz.” diyor.

2019 yılında tanıtılacak bir diğer modelin de dört tekerlekten çekişli Grandland X PHEV olması bekleniyor. Firmanın amiral gemisi SUV modelinin 300 beygir güçlük bir çıkışa sahip olması bekleniyor. Bu güç değeri iki ay kadar önce tanıtılan Peugeot 3008 GT Hybrid4’un ürettiği beygir gücüyle eşit.

2018 Grandland X

Opel

Opel

Opel

Corsa ve Grandland X’in yanı sıra Mokka da önemli bir makyaja hazırlanıyor. Crossover modelinin ikinci jenerasyonunun üretiminin 2020 yılında başlaması planlanıyor. Modelin yeni jenerasyonla birlikte elektrikli bir versiyona kavuşacağı belirtiliyor.

Crossover modeli, 1.6 litrelik benzinli motorla iki adet elektrikli motor ve 13.2 kWh’lik bir bataryayı kombinliyor. Arka tekerleklere bağlı motor, gerekli olan anlarda ve dört tekerlekten çekiş modu seçildiğinde devreye giriyor. Diğer motor ise ön aksta yer alıyor ve sekiz ileri otomatik şanzımanla birlikte çalışıyor. 3008 GT Hybrid 4, saf elektrik gücüyle 50 kilometre yol kat edebiliyor.

“Grandland X PHEV’in, Vauxhall’ın en çok satan elektrikli modeli haline gelmesi bekleniyor, bu da başarısının, şirketin yeni gelişen otomobil pazarına uyumunu sağlamada önemli bir rol oynayacağı anlamına geliyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir