Opel’in Yeni SUV Modeli Mokka X 2020’de gelecek

Opel, SUV modeli Mokka X için tarih belirledi. Yeni Mokka X, 2020 yılında piyasaya çıkacak. PSA platformunu kullanacak olan model elektrikli olacak.

Geçen yıl PSA şemsiyesi altına giren Opel, bu değişimin yansımalarını gözler önüne sermeye hazırlanıyor. Opel modelleri için değişim süreci başlıyor.

Bu değişimin ilk izleri Mokka X modelinde görülecek. Yakın zamanda değiştirilmeye başlanacak Mokka X, PSA platformuna taşınacak. Bu demek oluyor ki, Mokka X de Peugeot 208, DS3 Crossback gibi modeller ile aynı temellere dayanacak. Modelin elektrifikasyonu da platformu paylaştığı araçlarla aynı olacak.

Yeni Mokka X’in selefinden 30 mm daha uzun olması bekleniyor. Araç, dört tekerlekten çekiş sistemi ile kullanılabilecek. Mokka X’in başlıca rakipleri Nissan Juke, Skoda Karoq, Seat Arona idi. Bu kıyasıya rekabet dolayısıyla Mokka X’in önden çekişli olarak üretilmesi de ihtimaller arasında. Opel henüz resmi bir açıklama yapmadı ama otomobil çevreleri, PSA’nın Grip Control sisteminin Mokka X’te yer bulacağı ihtimalini konuşuyor.

Mokka yollara çıktığı ilk günden bu yana büyük ilgi gören bir model. Elektrikli Mokka X’in de büyük bir merakla beklendiği biliniyor. 2020 yılında piyasaya sürülmesi beklenen elektrikli Mokka X’in yalnız gelmeyeceği, gelirken yanında elektrikli Opel Corsa’yı da getireceği konuşuluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir