OPET, Akaryakıt Dağıtım Sektöründe 1. Seçildi

OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe yılın en en iyi markası seçildi.

Pazarlama ve pazarlama iletişimi alanında yapılan çalışmaları ‘Bütünleşik Pazarlama’ yöntemi ile değerlendirmeye alan “The ONE Awards Ödülleri”nde OPET, akaryakıt dağıtım sektöründe “yılın en başarılı markası” ödülüne layık görüldü.

Pazarlama iletişimi sektörünün önde gelen dergilerinden olan Marketing Türkiye ile pazar ve tüketici davranışları araştırmaları konusundaki çalışmalarıyla ön plana çıkan Akademetre ortaklığı ile 3. kez gerçekleştirilen

Pazarlama sektörünün önemli mecralarından Marketing Türkiye ile pazar ve tüketici araştırmaları konusundaki yetkinliğiyle öne çıkan Akademetre tarafından 3’üncü kez düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”, 5 Ocak 2017 tarihinde Raffles İstanbul Zorlu Center’da düzenlenen etkinlikle sahiplerine verildi. “İtibar ve Marka Değer Performans Ölçümü” araştırmasının temel alınıp verilen ödüller dahilinde bu yıl 43 kategori üzerinden ödüller dağıtıldı. İlk aşamada saha araştırması ile ilk beşe giren markaların tespiti yapıldı. Türkiye genelinde toplam 12 ilde 1200 kişiyle yapılan birebir mülakatlar neticesinde ise 38 sektörün tüketici nezdinde yıl içinde itibarını en çok artıran markalar tespit edildi.

Ödül töreninde, araştırma verilerine göre akaryakıt dağıtım sektörünün en başarılı markası OPET seçildi. OPET’i temsilen ödülü, Genel Müdür Cüneyt Ağca, Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Timuçin Güler ve Kurumsal İletişim Müdürü Ayşenur Aydın, TÜHİD ( Türkiye Halkla İlişkiler Derneği) Başkanı Gonca Karakaş’ın elinden aldı. OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca ödülü aldıktan sonra yaptığı konuşmasında “Markamızın sektörde ve müşterilerimiz gözünde artan değeri ve bayilerimizle kurduğumuz karşılıklı güvene dayalı iş ortaklığı, başarımızın devamlılığını sağlıyor. Ürün ve hizmet kalitemizi her geçen gün artırarak, bir akaryakıt dağıtım markası olmanın ötesinde müşterimizin kalbinde kalıcı yer edinmek üzere çalışmalarımıza şevkle devam edeceğiz. Bize bu ödülü layık gören müşterilerimize, araştırmayı yapan ve bu geceyi organize edenlere içtenlikle teşekkür ederiz” şeklinde konuştu. Akaryakıt dağıtım sektöründe sektör performans ortalaması 00.0 olarak ölçümlenirken, sektör birincisi OPET’in performans puanı 1.04 oldu. Sektörde OPET’ten sonra sıralamaya giren kuruluş 0.29 puan olarak ölçümlendi.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen törende yıl içinde itibarını en çok artıran markalara ek olarak marka takımı olarak reklam, halkla ilişkiler, sosyal medya ve medya planlama ajansları ödül kapsamına alındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir