Özel Üretim Ferrari SPCJ3 Garajdan Çıkmaya Hazır

Ferrari’nin kişiye özel üretim yapan özel firmalardan olduğunu biliyoruz. Koleksiyonunun en son parçası olan SPCJ3’ü de özel üretim olarak duyurdu. Ferrari SPCJ3, F12tdf modelini cabrio gövdeye dönüştürüyor.

spcj35

İtalyan üretici, seçkin müşterileri için isteğe özel olarak benzersiz üretim gerçekleştiriyor. Ferrari’nin bu kapsamda ürettiği SPCJ3 ise markanın çok özel modelleri arasında yer alan F12tdf şasisi üzerine geliştirilmiş. Yaklaşık 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Ferrari SPCJ3’ün ana modelden en büyük farkı cabrio tasarıma sahip olması. Üstü açık olan otomobil, yuvarlak formdaki ön bölümü ve karmaşık karbon fiber difüzör yapısı ile dikkat çekiyor.

spcj35

SPCJ3 sahibinin özel isteği doğrultusunda mavi ve beyaz renklerde tasarlanmış ve gövdesinin altında ise 6.3 litrelik bir V12 motor bulunuyor. 8.500 devirde 769 beygir güç üreten motor da F12tdf modelinden alınmış. Son olarak bu benzersiz modelin sahibinin adının açıklanmadığını ve Ferrari tarafından “koleksiyoner bir iş adamı” olarak tanımlandığını belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir