Pagani Huayra Roadster: Dünyanın En Pahalı Kiralık Otomobili

Otomobil tutkunları, her zaman hayallerindeki araçlara sahip olamıyorlar. Bu durumda, otomobili satın almak yerine kiralama yoluna gidebiliyorlar. Ancak öyle bir model var ki, kirası bile dudak uçuklatan cinsten. Fiyat etiketinde 7 haneli rakamların yer aldığı, süper spor otomobillerden biri, Pagani Huayra Roadster…

Digitaltrends, başlangıç fiyatı 2.4 milyon dolar olan Pagani Huayra Roadster’ın artık kiralanabildiğini yazdı ama bu aracı kiralamak da her baba yiğidin harcı değil. Zira, Putnam Leasing adlı kiralama şirketi, Pagani Huayra Roadster’ın aylık kiralama bedelini 25.339 dolar olarak belirledi. Bu meblağ Pagani Huayra Roadster’a dünyanın en pahalı kiralık otomobili ünvanını da getirmiş oldu. Özellikle

Amerika’da ortalama bir otomobilin fiyatının 32.270 dolar civarında olduğu hesaba katıldığında, Pagani Huayra Roadster’ın kiralama bedelinin ne denli büyük bir rakama denk geldiği daha net anlaşılıyor.

Üstelik bu eşsiz otomobili kullanmak için aylık 25.339 dolarlık kira bedelini ödemek yetmiyor. Önce 700.000 dolar peşinatı gözden çıkarmak, sonrasında da 60 aylık kiralama sözleşmesi imzalamak gerekiyor. Tüm bunlar alt alta toplandığında, kiralama için verilen toplam meblağ, Pagani Huayra Roadster’ın satış fiyatından yaklaşık 200 bin dolar daha düşük bir rakamı işaret ediyor.

6 litrelik Mercedes-Benz AMG V12 motora ve 764 beygirgücüne sahip Pagani Huayra Roadster’dan dünya genelinde yalnızca 100 adet var. El yapımı bir otomobil.

Putnam Leasing’in CEO’su otomobilin tüm özellikleri dikkate alındığında, kiralama sürecinin ve ücretinin de normal bir araç gibi olamayacağının altını çiziyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir