Paris’te Ferrari Rüzgarı… Monza SP1 ve SP2 Paris Otomobil Fuarı’nda Tanıtıldı

Otomobil severler Ferrari Monza SP1 ve SP2 ile Paris Otomobil Fuarı’nda tanıştı. Fransa’da görücüye çıkan iki özel otomobil, 50’li yıllardaki Ferrari modellerinden ilham alınarak tasarlandı.

Çok özel müşterilere ve koleksiyonerlere hitap eden Ferrari Monza SP1 ve SP2, eşsiz bir süper spor deneyimi sunuyor. İleri teknoloji özellikleriyle göz dolduran modeller, otomobil severleri kendilerine hayran bırakmayı başarıyor.

Ferrari, Icona adını verdiği sınırlı sayıdaki özel seri konseptlerini tanıtmak için Paris Otomobil Fuarı’nı tercih etti. Yepyeni bir sınıfın doğuşuna ön ayak olan Monza SP1 ve SP2 modelleri, üst düzey mühendislik ve yüksek teknolojileriyle süper spor otomobiller arenasına damga vuruyor.

Ferrari, sınırlı sayıda üreteceği bu seri ile koleksiyonerleri ve özel müşterileri hedefliyor.

Ferrari Monza SP1

Ferrari’nin iki yeni modeli, tıpkı 750 Monza, 860 Monza ve 1948 model 166 MM gibi, 50’li yıllardaki şampiyonalarda önemli zaferlere imza atan tarihi otomobillerin havasına sahip.

Ferrari Monza SP1, tek koltuğu sayesinde sürücüsüne gerçek bir yarışçıymışcasına eşsiz sürüş deneyimi sunuyor. SP2 ise aynı deneyimi 2 koltuğu sayesinde sürücüyle birlikte yolcusuna da vaat ediyor.

Her iki otomobilde karbonfiber parçalara yer verilmiş durumda. Monza SP1 ile SP2, tasarım özellikleriyle tüm Ferrari modellerinden ayrışıyor.

Modeller, “barchetta” modelindeki en iyi güç-ağırlık oranını sunuyor. Araçlar güçlerini, 6.5 litrelik, 810 HP güç ve 720 Nm tork üreten V12 motordan alıyor. Otomobillerin 0’dan 100 km/s’ye ulaşma süresi yalnızca 2,9 saniye. Ferrari Monza SP1 ve SP2‘nin 0’dan 200 km/s’ye ulaşma süresi de 7,9 saniye. Her iki araç için açıklanam maksimum hız, 300 km/s ve üzeri.

Otomobillerin tavan ve ön camı kaldırılıyor; böylece sürücüye saf spider-roadster deneyimi sunuluyor. Patentli hava tahliye sistemi üzerine kurulan “sanal ön cam” fonksiyonu sayesinde mükemmel bir aerodinami sağlanıyor. Sürücülerine gerçek bir F1 otomobili deneyimi yaşatan otomobiller, Lora Piana ve Berluti markaları tarafından tasarlanan çok şık yarış tulumu, kask, eldiven, atkı ve sürüş ayakkabılarıyla satın alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir