Peugeot, D segmentinin iddalı modeli yeni 508 SW’i tanıttı. Fiyatı ne olur

Birkaç ay önce 508 Sedan modelini otomobil severlerin karşısına çıkaran Peugeot, bu kez de Yeni 508 SW ile pazara çıkıyor. D segmentinde tasarım anlayışını yeniden şekillendiren Yeni Peugeot 508 SW, Shooting Brake dünyasından esintilerle sektöre yepyeni bir soluk getiriyor. Pratiklik ile sportif şıklık arasında mükemmel bir denge kuran Yeni Peugeot 508 SW, geniş bir yaşama alanı ve erişimi kolay bir bagaj ile geliyor.

Peugeot 508 SW
Peugeot 508 SW

Peugeot 508 SW dar dönüş çapıyla şehir içindeki dar alanlarda konforlu bir sürüş sağlarken en güncel Peugeot i-Cockpit® nesli ile de modern çağın tüm gereklerini yerine getiriyor. Peugeot’nun en güncel DNA özellikleriyle kullanıcısına üstün sürüş özellikleri vaat eden Peugeot 508 SW titizlikle ve detaylı bir şekilde dizayn edilmiş iç mekanıyla da benzersiz olduğunu kanıtlıyor.

2018 Paris Otomobil Fuarı’nda lanse edilecek olan Peugeot 508 SW Ocak 2019’da Avrupa’da satışa çıkacak. Yılın ikinci yarısından itibaren tüm pazarlarda yerini alacak.

Avrupa D Segmenti 1 milyon 400 bin aracı temsil ediyor. Son 10 yıllık süreçte yeni segmentlerde, özellikle de SUV gövde tipinde büyük bir artış olsa da station wagon araçlar D segmentinde önemli bir paya sahip olmayı sürdürüyor. Öyle ki, Avrupa pazarında satılan her üç D segment araçtan biri station wagon. Bu tercihte, kullanıcıların geniş yaşama alanı ile büyük ve kullanışlı bir bagaj isteği etkili oluyor.

Peugeot 508 SW Kabin
Peugeot 508 SW Kabin

Peugeot’nun güncel DNA’sının benzersiz bir tasarımla harmanlandığı Yeni 508 SW, neredeyse sedan gövde tipiyle aynı yüksekliğe sahip ama 1,42 metrelik yüksekliğiyle model, yerini aldığı nesilden 6 cm daha alçak durumda. Yeni Peugeot 508 SW Sedan, 4.78 metre olan uzunluğu ile de sedan gövde tipinden 3 cm daha uzun, yerini aldığı nesilden 5 cm daha kısa.

Yeni Peugeot 508 SW, ön bölümündeki agresif tasarım detaylarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Peugeot markasının imzası niteliğinde olan, merkezinde Aslan logosunun yer aldığı gösterişli ön ızgara, tam LED ön farlarla çevreleniyor. Modelin keskin ve ince ifadeler sergileyen ön far gibi detayları ise Peugeot 504 ve 504 coupe modellerine bir gönderme gibi.

Yeni Peugeot 508 SW’in dar cam alanları, yüksek omuz çizgisi ve çerçevesiz kapıları, modelin genel dinamizmini destekliyor. Bagaj fonksiyonelliğinde kısıtlamaya neden olmadan arkaya doğru eğimli şekilde alçalan tavan çizgisi, dinamik bir siluet sergiliyor. Kalite algısı, minimize edilmiş ek yerleri ve kapı arası boşluklarıyla arttırılıyor. Tekerlekler, çamurlukları tamamen dolduran boyutlarıyla, tavan çizgisi de eğimli yapısıyla aracın dinamik ve sportif görünümü destekliyor.

Peugeot 508 SW
Peugeot 508 SW

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato, Yeni Peugeot 508 SW’nin gövde çizgileri ve tasarım detaylarıyla markanın dönüşümünü mükemmel şekilde yansıttığını söyledi. Imparato, Peugeot’yu premium marka seviyesine getirme tutkularının çok güzel biçimde şekillendiğini de dile getirdi.

Aracın İngiltere satış fiyatının tahminen £27.000 ‘dan başlayacağı tahmin edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir