Peugeot’nun Elektrikli Otomobili 2020 yılında Geliyor

Peugeot’nun Paris Otomobil Fuarı’nda sergilediği Yeni Peugeot 3008 Hybrid4 ve Yeni 508 Sedan ile SW Hybrid modelleri markanın dönüşümünü ve elektrik araçların geleceğine nasıl baktığını simgeliyor.

Peugeot, 2020 yılından itibaren performansı yüksek ve emisyonu düşük elektrikli spor otomobiller sunacak. Peugeot Sport ekipleri ile birlikte geliştirilecek olan elektrikli modeller tüm sektörün ortak derdi olan CO2 emisyonlarını en az oranda tutacak olmasıyla önem arz ediyor.

Peugeot CEO’su Jean-Philippe Imparato yapmış olduğu değerlendirmede: “Sürüş keyfi marka tarihinin temelini oluşturuyor. Elektrikli araç çözümleri, düşük emisyonlu spor otomobil deneyimi arayan müşterilerimize yeni yüksek performanslı versiyonlar sunmak için iyi bir fırsat. Elektrikli sistemlerle sağlanan performans ile sürüş keyfi daha da artacak. Keşfedilecek yeni alanlar ve karşılaşılacak yeni zorluklarla Peugeot markasının macerası heyecan verici bir gelecek için devam ediyor. Sıkıcılık asla DNA’mızın bir parçası olmayacak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir