Porsche 2018 Yılında Satış Grafiğini Arttırdı

Porsche AG’nin otomobil satışları 2018’in ilk 9 ayında 196 bin 562 adede ulaştı. Porsche özellikle Avrupa’da güçlü bir performans kaydederek 66 bin 551 otomobil satışına ulaştı. Porsche’nin en büyük pazarı olan Çin’de satışlar yüzde 4 artışla 56 bin 254’e ulaştı. Almanya’daki satışları yüzde 13 artarak 24 bin 709 adede ulaştı.

Panamera’da en hızlı büyümeyi kaydetti. Satışları eylül ayı sonuna dek yüzde 60 arttı. Macan 68.050 adet ve Cayenne 49.715 satarak Porsche’nin en çok satan otomobilleri olmaya devam etti.

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Detlev von Platen, sonuçlara ilişkin şunları söyledi: “Etkileyici ürün gamımız sayesinde, yılın ilk dokuz ayında Almanya’da ve Avrupa genelinde spor otomobillerimize gösterilen yüksek talebi karşılamak için ideal bir pozisyon yakaladık. Ayrıca ABD ve Çin’de kaydettiğimiz büyümeden de son derece memnunuz.”

Von Platen ise şöyle konuştu: “Bizi son çeyrekte önemli mücadeleler bekliyor, biz de bunların altından başarıyla kalkmak için proaktif adımlar atacağız. WLTP test döngüsü modeline ve benzin parçacık filtrelerine geçiş ve dizel motorlara veda etmek de bu adımlar arasında yer alıyor. Yeni emisyon mevzuatı Avrupa’da 1 Eylül tarihinde yürürlüğe girdi,”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir