Porsche Cayenne Coupe Yüzünü Gösterdi

Yeni Porsche Cayenne Coupe resmen tanıtıldı. Porsche Cayenne üzerinden geliştirdiği yeni bir coupe-SUV modeliyle aileyi büyütüyor. Yeni Cayenne Coupe dinamik hatları ve özel tasarım detaylarıyla diğer Cayenne modellerinden farklı görünüyor.

Yeni Cayenne Coupe, 340 HP ve 550 HP gücünde turbo süperşarjlı iki farklı motor seçeneğiyle geliyor.

Yeni Cayenne modelinin gözle görülür özellikleri arasında, tamamen kendine has bir arka tasarım, adaptif arka spoiler, iki tekli koltuğun özelliklerine sahip bir arka benç ve iki farklı tavan konsepti ile daha keskin hatlar bulunuyor.

Adaptif tavan spoiler’ı ile Cayenne Turbo bu tip aktif aerodinamik özellikleri içeren ilk SUV olmuştu. Yeni Cayenne Coupe tavan spoiler’ı Porsche Active Aerodynamics’in (PAA) bir parçası olarak yeni bir adaptif arka spoiler ile birleştirilerek bayrağı daha ileriye taşıyor. Bu modelin silüetine uyumlu olarak entegre edilen spoiler, 90 km/s ve üstündeki hızlarda 135 mm genişleyerek arka dingil üstündeki temas basıncını arttırıyor, PAA ise aynı anda verimliliği yükseltiyor.

Porsche

Porsche

Porsche

Orta kiriş tavanında Porsche 911 GT3 RS modeline benzeyen bir spor otomobil havası veriliyor.

Karbon tavan üç hafif spor paketinden birinde mevcut olup, bu paketler içinde aynı zamanda Spor Tasarım özellikleri ve yeni hafifletilmiş 22″ GT Tasarım jantlar, klasik damalı kumaştan yapılmış koltuk merkezleri ve iç tasarımda karbon ve Alcantara vurguları bulunuyor. Cayenne Turbo Coupé özelinde pakette aynı zamanda bir spor egzoz sistemi de bulunuyor.

Cayenne Coupé üçüncü model, güçlü sürüş sistemleri, yenilikçi şasi sistemleri; dijital gösterge, çalışma konseptleri ve kapsamlı online iletişim sistemleri özelliklerini barındırıyor.

Altı silindirli süperşarjlı motorları ve üç litrelik piston hacmiyle Cayenne Coupé 340 HP (250 kW) değere ve 450 Nm’lik azami torka ulaşıyor. Sport Chrono Paketine sahip seri üretim araçlar 0’dan 100 km/s’ye 6,0 saniyede ulaşırken, bu süre seçeneğe bağlı hafif spor paketlerinde 5,9 saniyeye düşüyor.

Aracın azami hızı ise 243 km/s. Cayenne Turbo Coupé, dört litrelik V8 motor, ikiz-süperşarj, 550 PS (404 kW) ve 770 Nm’lik azami torkla sınıfının en iyisi oluyor. Cayenne Turbo Coupé 0’dan 100 km/s’ye 3,9 saniyede çıkıyor ve 286 km/s’lik azami hıza ulaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir