Porsche Elektromobiliteyle İlgili Yeni Projesini Açıkladı

Porsche Leipzig tesisi için büyüme planını açıkladı. Yeni açılacak kaporta departmanının ilk ürünü elektrikli Macan olacak. Marka tarafından açıklanan plana göre yeni kaporta departmanı 75.500 metrekarelik bir alanı kapsayacak ve yakın zamanda işlemeye başlayacak. Firmanın bu büyüme için yaptığı yatırım 600 milyon Euro olarak belirtildi.

Leipzig fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Gerd Rupp: “Yeni nesil Macan’ı Leipzig’de üretme kararı, buradaki çalışanlarımıza güvenimizin bir göstergesidir.” diyor. “Fabrikanın genişlemesi, markamızın Saxony bölgesinde elektromobilite sektörünün gelişmesinde büyük rol oynayacağı anlamına geliyor. Markamız bu sayede bölgenin ekonomik büyümesinde lokomotif görevi görecek.” şeklinde konuşuyor.

porsche

porsche

Yeni tam elektrikli Macan, Premium Platform Electric (PPE) isimli yeni mimari üzerine şekillenecek. PPE projesi üzerinde şu an 550 Audi mühendisi ile 300 Porsche mühendisi görev yapıyor. Henüz elektrikli Macan’ın ne gibi özelliklere sahip olacağı belli değil. Otomobil 2021 yılında piyasada olcak.

Macan, Porsche’nin en çok satan modeli olma özelliğini taşıyor. 2018’de 86.031 adet satan Macan’ı 71.458 adetle Cayenne takip ediyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir