Porsche Taycan’a Eylül’de Kavuşacağız

Porsche, Tesla Model S’e rakip çıkarttığı modeli Taycan’ı 6 ay içinde tanıtacak. Şirket tamamen elektrikli spor sedan modeli için rezervasyonları almaya başladı. Avrupa’da satın almak isteyen müşteriler rezervasyon için 2.500 Euro peşinat ödemek zorundalar.

Porsche şimdiye kadar dünya çapında 20.000’den fazla kişinin Taycan ile ilgilendiğini ve rezervasyon yaptığını belirtti.

Porsche

Satış ve Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Detlev von Platen, “Taycan’a olan yoğun ilgi, müşterilerimizin ve hayranlarımızın bizim gibi ilk Porsche elektrikli spor otomobil için ne kadar heyecanlı olduğunu gösteriyor. Bu nedenle üretim kapasitemizi artırdık. Taycan, segmentindeki en sportif ve teknik açıdan en gelişmiş araç, yani gerçek bir Porsche olacak.” şeklinde konuştu.

Taycan, 3.5 saniyeden daha kısa bir sürede 0’dan 100 km/s hıza çıkabilecek. Porsche, otomobilin pili dolu olduğunda 500 km elektrikli sürüş mesafesi sunacağını, sadece 4 dakikalık şarj ile 100 km sürüş mesafesi elde edilebileceğini açıkladı.

NEDC standartlarına göre ölçülmüş bu rakamlar gerçek dünya koşullarında ve büyük olasılıkla WLTP standartlarında da biraz daha düşük olabilir.

Henüz açıklanmasa da fiyatının 1 milyona TL’ye yakın olacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir