2018 Model ArabalarElektrikli ArabalarHaberlerHibrit OtomobillerRenaultYeni Araba Modelleri

Renault Grubu, Paris Otomobil Fuarı’nda Yeni Elektrikli Aracı K-ZE’i Tanıttı

Renault Grubu Başkan ve CEO’su Carlos Ghosn, “Drive the Future” stratejik planı çerçevesinde Renault ürün gamının elektrikli otomobil teknolojisinin devamı olan iki adımı açıkladı. 2019’da öncelikle Çin’de pazara sunulacak ulaşılabilir yeni bir elektrikli otomobil ve en çok satılan Clio, Captur ve Megane modellerinin hibrid ve şarj edilebilir versiyonları 2020 yılından itibaren sunulacak.

Carlos Ghosn, aynı zamanda 2 Ekim’de Paris Otomobil Fuarı’nda heyecan verici konseptle birlikte ilk kez tanıtılacak AEX (Augmented Editorial Experience) aracılığıyla geleceğe yönelik dijital deneyim vizyonunu paylaştı.

Carlos Ghosn şöyle konuştu: ”2008’de Renault Grubu, elektrikli otomobillerde öncüydü, bugün ise lider. Yepyeni modelimiz Renault K-ZE ulaşılabilir, şehirli ve SUV’den esinlenmiş bir otomobil. K-ZE, Renault Grubu’nun en güçlü yönlerini bünyesinde barındırıyor: Elektrikli otomobildeki liderliğimiz, ulaşılabilir fiyatlı otomobildeki uzmanlığımız ve sağlam ortaklıklar yapma kapasitemiz.”

Renault’un yeni A segmenti K-ZE, en yüksek mesafe olan 250 km NEDC menzile sahip. Yeni model sportif bir görünüm ve kompakt bir yapıya sahip. K-ZE, ev tipi priz ve çift şarj sistemi sayesinde kolayca şarj edilebiliyor. K-ZE, elektrikli araç sürüş deneyimini yükelten, arka park sensörleri, arka görüş kamerası ve internet bağlantılı navigasyon ve hizmet merkezi ekranı gibi bir dizi donanımla birlikte sunuluyor.

Müşteriler, Paris Motor Show Renault standında, “Kapsayıcı Artırılmış Editoryal Deneyim” ile gerçek boyutlu bir kapsülün içinde 4 farklı senaryo ve 222 derecelik bir projeksiyon ile geliştirilmiş sürüş deneyimini ve kişiselleştirilebilen özellikleri deneyebilecekler.

· Yeni elektrikli otomobil: Renault Grubu’nun küresel genişlemesini desteklemek üzere ulaşılabilir, %100 elektrikli modeli Renault K-ZE ilk olarak Çin pazarında sunulacak.
· Elektrikli otomobil teknolojileri: Clio, Megane ve Captur’ün hibrid ve şarj edilebilir hibrid versiyonları Avrupa’da pazara sunuluyor.
· AEX: Renault Grubu, geleceğin mobilite vizyonu ve yeni mobil hizmetlerin içeriğini birleştiren AEX’i (Augmented Editorial Experience) ilk kez tanıtıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı