Renault Grubu Türkiye’ye Güveniyor

Renault Grubu’ndan Türkiye açıklaması geldi. Yaklaşık yarım asırdır Türkiye’de OYAK ile ortak yapan Renault Grubu, son dönemde Türk Lirası’nda yaşanan dalgalanmadan dolayı planlarında herhangi bir değişikliğin söz konusu olmadığını, üretim/satış ve pazarlama faaliyetlerinin planlandığı gibi süreceğini açıkladı.

Dünyada otomotiv endüstrisinin en önemli aktörlerinden olan Renault Grubu, geçtiğimiz günlerde OYAK Grubu ile ortaklık sözleşmesini 27 yıl süreyle uzatarak Türkiye’ye duyduğu güveni bir kez daha teyit etmişti.

Renault Grubu ile OYAK Grubu, üretim tesisleri Oyak Renault’da 7 binden fazla kişiyi istihdam ediyor; Bursa’daki fabrikalarında iç ve dış pazar için rekor sayıda otomobil ve motor üreterek ülke ekonomisine önemli katkı sağlıyor.

Ortaklığın satış ve pazarlama faaliyetlerini sürdüren Renault MAİS şirketinin de kaktılarıyla, Türkiye, 2018 yılının ilk yarısında da pazar liderliği korudu. Böylece Türkiye yüzde 19,4 pay ile global otomotiv pazarında Renault Grubu’nun ilk 10 ülkesi arasında yer almayı sürdürdü.

Renault Grubu Avrasya Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı Nicolas Maure, son dönemde Türkiye’de yaşanan finansal durumu yakından izlediklerini söyledi. OYAK Grubu ile yaklaşık 50 yıldır uyumlu bir ortaklık sürdürdüklerini ifade eden Maure, Türkiye ekonomisine ve otomotiv pazarının dinamizmine her zaman büyük güven duyduklarını söyleyerek kısa bir süre önce OYAK ile ortaklıklarını 27 yıl daha sürdürmek üzere yeni bir sözleşme imzaladıklarını hatırlattı. “Bu ortaklığın devamı, ülkeye olan güvenimizin en büyük göstergesidir.” diyen Kıdemli Başkan Yardımcısı, Türkiye’nin kendileri için çok önemli bir ülke olduğunun altını çizdi. Nicolas Maure, “Renault Grubu’nun Türkiye ve Avrupa’daki başarısına katkı sağlayan Bursa’daki Oyak Renault Fabrikaları, kalite ve performans açısından Grup’un en iyi fabrikalarından biridir.” diye konuştu ve Türkiye pazarının lider markası Renault için Türkiye’de yeni projeler geliştirmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir