Renault Sport F1 Markalar Şampiyonası’nda 4. Sırada

Britanya Grand Prix’sinde, Nico Hülkenberg’in 6. sırayı elde ederek kazandığı puanlar sayesinde Renault Sport Formula 1 Takımı, Markalar Şampiyonasında 4. sıradaki yerini sağlamlaştırmayı başardı. Böylece Renault Sport F1 Takımı, en yakın rakibine 19 puan fark atmış oldu.

Nico Hülkenberg, 11’inci sırada başladığı Britanya Grand Prix’sini 6. sırada tamamladı. Başarılı pilot, güzel bir başlangıcın ardından ilk turda 6. sıraya yükselmiş olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. “Zorlu 2. ve 3. virajı atlatarak üst sıralara yükseldim.” diyen Hülkenberg, sert lastik tercihinin performanslarını etkilemiş olabileceğini ama bu sayede bir mola ile yarışı tamamladıklarını söyledi. Yarışın baştan sona güzel olduğunu kaydederek “Takımın aldığı 8 puanla harika bir sonuç elde ettiğimizi söyleyebilirim.’’ diye konuştu.

Carlos Sainz, yarışı 8. sırada tamamladı. 16. sıradan 9. sıraya yükselerek çok iyi bir başlangıç yaptığını söyleyen Sainz, ilk molanın ardından birkaç sıra gerilediklerini kaydetti. Sainz, “Ancak lastik değişimi için mola verdiğimizde puan sıralamasındaydım. Bu şekilde tamamlamış olduğum için üzgünüm” dedi ve “Şimdi sıra Hockenheim’de!’’ diye konuştu.

Renault Sport Formula 1 Takım Direktörü Cyril Abiteboul, zorlu geçeceğini bildikleri bir pistte, mükemmel başlangıç yaptıklarını söyledi. Rakiplerini, iyi bir strateji, mükemmel yönettikleri pitstoplar ve Nico’nun olağanüstü pilotluğu ile geride bırakmayı başardıklarını söyleyen Abiteboul, bu sonucun bir gün önce yaşadıkları zorlukların ardından iyi bir ödül olduğunu kaydetti. Carlos’un geçmek üzere olduğu rakibinden daha hızlı olduğunu da belirten takım direktörü, “Bir sıra daha yukarı çıkabilirdi. Yarışı terk etmek zorunda kalmış olması üzücü.” diye konuştu. Tüm dikkatlerini daha rekabetçi olabilecekleri diğer pistlere vereceklerini söyleyen Abiteboul, iyi puan topladıklarını ama bu sonucun daha iyi sonuçlar elde etme stratejilerini unutturmayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir