Renault’tan Otonom Engel Tanıma Sistemi

Renault, zorlu sürüş şartlarını yönetmekle kalmayıp yol üzerindeki engellerden profesyonel test sürücüleri gibi başarılı şekilde kaçınabilen otonom kontrol sistemi geliştirdi.

Sistem, Silikon Vadisi’ndeki Renault İnovasyon Laboratuvarı’nda hayat buldu. Sektörde önemli bir ilk olan “Otonom Engel Tanıma Sistemi”, alanında başarılı test sürücülerinden ilham alınarak tasarlandı.

“Otonom Engel Tanıma Sistemi” profesyonel test sürücüleri tarafından test edildi. Renault’nun hem sürüş destek sistemlerini (ADAS) hem de güvenlik konusundaki başarılarını destekleyen sistem, araç güvenliğini arttırıyor ve otonom sürüş için önemli bir adım olarak dikkat çekiyor.

Renault Grubu, bu teknolojisinden geniş kitlelerin yararlanmasını istiyor. Renault’nun hedefi, seri üretim “Mind off” teknolojisini sunan ve sürücüsüz otonom araçları kullanan ilk markalardan biri olmak. Marka, bu yeni inovasyonla 2022 yılından itibaren lansmanı yapılacak, otonom sürüş becerilerine sahip 15’ten fazla modelini de destekliyor.

Silikon Vadisi Renault İnovasyon Laboratuvarı Direktörü Simon Hougard, Renault Grubu olarak ürün, teknoloji ve tasarım konusunda inovasyon lideri olmaya odaklandıklarının altını çizdi. Direktör Hougard, “İnovasyon çalışmalarımızda müşterilerimizin güvenebileceği daha güvenli ve konforlu bir yolculuk imkanı sunacak otonom sürüş teknolojileri geliştirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir