Sadece Bir Kişiye Özel Üretildi: Ferrari P80/C

İtalyan üretici istek üzerine özel üretimler yapıyor ancak yeni ortaya çıkan Ferrari P80/C hepsinde çok daha özel. Ferrari P80/C için tam dört sene harcamış ve bu süre markanın bu güne dek tek üretimlik bir otomobil için harcadığı en uzun süre olarak kayıtlara geçiyor.

Ferrari yetkilileri P80/C’nin uzun bir tasarım araştırmasının, derin bir mühendisliğin ve titiz bir aerodinamik çalışmanın ürünü olduğundan bahsediyor.

ferrari

ferrari

ferrari

ferrari

ferrari

ferrari

ferrari

İtalyan üreticinin “Ferrari dünyasının en büyük duayenlerinden biri” olarak tanımladığı, “TK” kod adlı müşterinin özel siparişiyle üretilen P80/C, tümüyle baştan geliştirilen, sınırları belirleyen yepyeni bir model.

Adı sır gibi saklanan özel müşteri, İtalyan markadan ikonik olan 330 P3/P4 ve Dino 206 S modellerinden ilham alan modern bir spor prototip üretmesini istiyor. Özel istek Ferrari tasarım merkezi için hummalı bir çalışmanın ve yenilikçi tasarım denemelerinin havalarda uçuşmasını sağlıyor.

Mühendisler şu anki ürün gamında bulunmayan bir model tasarlamak zorundaydılar. Hatta kendi tarzlarını oturtmuş iki eski modelden ilham alan bir iş çıkarmalıydılar. Üstelik ortaya çıkacak otomobilin üstün performanslı bir pist makinesi olması gerekiyordu. Bunun sonucunda ortaya Ferrari P80/C modeli çıkıyor.

Ferrari otomobilin fiyatını açıklamıyor. Zaten birçoğumuz için açıklansa bile hesaplamakta yorulacağımız bir rakam olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir