Şanghay Otomobil Fuarında Volkswagen ID. ROOMZZ Prömiyeri Yapıldı

Volkswagen, elektrikli SUV konsepti ID. ROOMZZ’u Şangay Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkardı.

Dijital kokpit tamamen camdan yapılmış bir ön panelden oluşuyor. Dijital direksiyon ise konsept olarak panele entegre edilmiş. Manuel “ID. Drive” modunda, dijital kokpit direksiyonla birlikte sürücünün önünde havada duruyormuş gibi bir izlenim veriyor.

Otomobilin içinde kullanılan materyaller ise koltuk kaplamaları yenilenebilir hammaddeden oluşan AppleSkin™ isimli yeni bir üründen yapılıyor. Kapı panellerinin “ID. Light” bölgelerinde özel işlemden geçirilmiş ahşap cilalar kullanılıyor. Clean Air sistemi, dışarıdaki temiz olmayan havayı filtreleyerek otomobilin içindeki havanın temiz kalması için aktif bir filtre sistemi kullanıyor.

volkswagen

volkswagen

volkswagen

82 kwH’lik pillere sahip olan ID. ROOMZZ elektrikli motoru 450 km menzil sunuyor. Ön ve arka aksta yer alan iki elektrik motor, 4MOTION özelliğiyle beraber 306 PS’lik güç üretiyor. ID. ROOMZZ elektrikli motoru rahat ve sessiz çalışıyor. Konsept otomobil, 150 kW’lık hızlı şarj sistemiyle yarım saat içinde pil kapasitesinin %80’ini şarj edilebiliyor.

Otomobil tam otomatik sürüş modundayken, ID. Pilot Relax modu yolcuların koltuklarını isteklerine göre bireysel olarak ayarlamalarına olanak veriyor. Bu modda koltuk dik bir pozisyondan yatık bir pozisyona alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir