Seat El-Born Cenevre Fuarı’nda Tanıtıldı

El-Born, VW ID Hatch ile kıyaslandığında, daha sportif ve soft bir tasarıma sahip ve Seat’ın felsefesini yansıttığı söylenebilir. Seat, El-Born’un tasarımında performans ve estetik arasında bir denge sağlamayı hedeflediklerini belirtiyor.

Otomobil 20 inç türbin tasarımlı tekerleklerin üzerinde duruyor, tekerlekler elektrikli araçlarda büyük önem taşıyan aerodinamik verimliliği artırmaya katkı sağlıyor.

Yeni model 100 kW DC hızlı şarjla uyumlu ve bu sayede sadece 47 dakikada pili %80 doldurmak mümkün.

Otomobilin üretim versiyonu 62 kWh pil paketiyle 420 km sürüş menzili sunacak ve en üst donanım seviyesi 201 hp (204 PS) elektrikli motorla 7.5 saniyede sıfırdan 100 km/s hıza çıkabilecek.

El-Born gelişmiş termal yönetim sistemi sayesinde özel bir ısı pompası kullanarak ısıtmadan tasarruf sağlıyor ve 60 km ilave sürüş mesafesi elde ediyor. Bu özelliğin soğuk iklimlerdeki kullanıcılar tarafından beğeniyle karşılanacağı kesin.

Seat’ın ilk tam elektrikli modeli aynı zamanda 2. seviye otonom sürüş, Akıllı Park Asistanı ve pek çok sürüş yardım sistemiyle gelecek. MEB platformu sayesinde otomobil geniş ve ferah bir iç kabine sahip. Konsol tasarımı beklendiği kadar fütüristik değil ve üretime hazır görünüyor. 10 inç multimedya sistemi pek çok internet bağlantılı özelliğe sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir