SEAT’ın Büyük SUV’u Tarraco Resmi Tanıtıma Hazır

SEAT, en yeni üyesi Tarraco’yu 18 Eylül’de resmen tanıtacak. Yeni model, uluslararası resmi tanıtıma çıkmadan önce testlerini sürdürdü.

SEAT’ın büyük SUV’u güvenlik, konfor ve ferahlık sunmasının yanında zorlu arazi şartlarında esnekliği ile de göz dolduruyor. Güvenli sürüş teknolojileriyle adından söz ettiren SEAT, yeni modelinde de bu alışkanlığından vazgeçmiyor ve Tarraco’da yer verdiği devrilme asistanı gibi yeni destek sistemleriyle bu özellikleri daha da ileriye taşıdığını gösteriyor.

Seat Tarraco

2016 yılında “SUV segmentinde ben de varım” diyen SEAT, Ateca ve Arona’nın ardından Tarraco’yu da ürün gamına eklemeye hazırlanıyor. SEAT, modelin resmi tanıtımından önce Tarraco’nun tüm özelliklerini gözler önüne sermek üzere arazi testleri yaptı.

SEAT Ailesinin En Büyük Üyesi: Tarraco

Tarraco, 7 yolcu kapasitesi ve 760 litre bagaj hacmi ile SEAT’ın en büyük modeli. Yeni SUV’a adımını atar atmaz sürücüsünü etkileyici ve güven veren bir his kaplıyor.

Her Türlü Arazi ile Uyumlu

SEAT, uluslararası tanıtımdan önce Tarraco’nun performansını bir arazi parkurunda sergiledi. O testlerde, Tarraco’nun son derece dik bir yokuştan inerken yüzde 70 eğimli kayalık dağ arazisinin üstesinden kolaylıkla geldiği görüldü. Kısacası, neredeyse dört tekerlekten çekiş sisteminin sınırı yok gibi.

Seat Tarraco

Tarraco ile Virajlar Korkutucu Değil

SEAT, Tarraco’yu yüzde 85 yana eğimi başarıyla aşabilecek şekilde tasarladı. Bu özellik modele böyle bir arazide sağlamlık ve güvenlik hissi kazandırıyor.

Devrilme asistanı da aracın güvenliğini arttıran donanımlardan biri. Aracın devrilmesi halinde devreye giren bu donanım, kapı kilitlerini otomatik olarak açıyor, motoru durduruyor ve acil durum çağrısı gerçekleştiriyor.

Seat Tarraco

Altı Sürüş Modu

Sürücüsünün asfaltta sürüşe hazır olmak için tek yapması gereken, düğmeyi çevirerek sürüş modunu seçmek. Araç, sport modunda, son derece esnek sürüş becerileri sergiliyor.

Ayrıca Tarraco ile dağ yollarında, sanki şehir içinde ilerliyormuşcasına keyifli ve konforlu yolculuklar yapmak da mümkün. Adaptif Şasi Kontrolü (DCC), uzun yollarda dinamizmi ve konforu arttıran bir diğer özellik.

Seat Tarraco

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir