Skoda Kodiaq Modeline Opel’den Yeni Rakip Geliyor

Alman otomotiv devi Opel, ürün portföyünün içine yeni SUV modelleri eklemeye devam ediyor. Opel 2020 yılında çıkarmak üzerine yeni bir SUV modeli üretmek üzerine yoğunlaşıyor. Alman markanın 2020 yılında yollara çıkması beklenen yeni SUV modelinin Yeni Skoda Kodiaq modeline rakip olarak gelmesi bekleniyor.

Alman otomobil üreticisi Opel, SUV model atağına devam ediyor. Alman marka 2020 yılında yollara çıkarmak üzere yeni bir SUV modeli üzerine çalışmaya devam ediyor. PSA Grubu çatısı altında olan Opel’in yeni amiral gemisi olmaya aday olan bu modelin tanıtımının 2020 yılının ilk çeyrek diliminde yapılması hedefleniyor.

Yeni Yayınlanan Görsel İpucu Veriyor

Yeni yayınlanan ve haber görselinde de yer alan görsele baktığımızda aracın bitmemiş halinin gösterildiğini görüyoruz. Opel’in yeni SUV modeli ile ilgili çıkan haberlere göre, yeni SUV modeli, içten yanmalı motor seçenekleri ile donatılacak. Ek olarak tabii ki 2020 yılında çıktığından ötürü, birçok markanın yaptığı gibi motor seçenekleri arasında bir de elektrikli motor seçeneğine yer verilecek.

Yeni SUV Modelin Adı Henüz Belli Değil

Adının henüz belli olmadığı bu model, Peugeot 5008 modeli ile boyut olarak bir hayli benzer olacak. Öte yandan PSA Grubu bünyesinde yer alan otomobil markalarının modellerinde yer alan hibrit ünitelere de sahip olacak.

Opel’in yeni SUV modeli Peugeot 5008 ve Citroen C5 Aircross modelleri ile aynı platform üzerinde geliştirilecek. Böylelikle bu model EMP2 platformu üzerinde geliştirilen ilk Opel modeli olma özelliğine sahip olacak. Bu açıdan bu model marka için büyük önem arz ediyor. Alman markanın yeni SUV modelinin adı yüksek bir ihtimalle Opel X SUV ailesinde yer alan diğer modellerle benzer olacak.

SKODA KODIAQ MODELİ İLE İLGİLİ HABERLER

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir