Spor Arabalar

Bu haberimizde sizler için en güzel spor arabalar ve ucuz spor araba fiyatları adı altında bir yazı hazırladık.

Birçok otomobilsever spor arabalar ile ilgili büyük tutkuya sahip ancak fiyatlarından ötürü en güzel spor arabalar birçok kişiye uzak seçenek olarak gözüküyor. Biz de sizler için en güzel spor arabalar ile ucuz spor araba fiyatlarını bir araya getirdik. Birçok tek kapılı spor araba modellerini 100 bin TL’ye kadar fiyatla satın alabilirsiniz. Dolayısıyla doğru ve yeterli bir araştırma yapıldığı takdirde bütçenizi biraz zorlasa da görece ucuz spor araba modellerine sahip olmak imkansız değil. Nitekim üst segmentte yer alan hızlı spor araba modellerinin yanında orta alt sınıf spor araba modelleri de piyasada yer alıyor. Bu doğrultuda biz de sizler için ucuz spor araba fiyatları ve diğer spor arabalar ile ilgili bir haber derlemek istedik.

Aşağıda yer alan ucuz spor araba fiyatları listesinde bulunan bazı spor araba modellerini şimdiye kadar duymamış bile olabilirsiniz. Çünkü tek kapı spor araba modelleri ya fazla satış performansı gösterememiştir ya da üretici firma kısıtlı sayıda üretim yapmıştır. Listemizde yer alan tüm spor araba modellerini piyasada 100 bin TL ve altında fiyatlar ile bulabilirsiniz!.. Şimdi gelin hep birlikte ucuz spor araba fiyatları ile dikkat çeken ve en güzel spor arabalar kategorisine koyabileceğimiz spor araba modellerini inceleyelim!..

1) 1999 HONDA S200 SPOR ARABA MODELİ

Honda S200 spor araba modeli özellikle bu segmenti takip eden otomobil tutkunlarının en çok sevdiği spor araba modelleri arasında yer alıyor. Tasarımı birçok spor araba modeline kıyasla bir hayli farklı duruyor. Japon otomotiv devi Honda tarafından 1999 yılında üretimine başlanan bu modelin üretimi 2009 yılında sonlandırılmıştı. ‘Halk tipi Ferrari’ sıfatını taşıyan bu model bu lakabını hem kaliteli hem de uygun fiyata üretilmesinden alıyor. Öte yandan görüldüğü üzere üretimi her ne kadar 2009 yılında sonlandırılmış olunsa da günümüzde bile sanki yeni bir spor araba modeli izlenimi verebiliyor.

1999 Honda S200 Spor Araba Modeli
1999 Honda S200 Spor Araba Modeli

Küçük ama güçlü ve çevik bir görünüme sahip olan bu model standart olarak 17 inç büyüklüğündeki jantlara sahip. Lastiklerin çamurluğa yakın konumlandırılması ve daha sert süspansiyon sistemi üst düzey yol tutuşu sağlıyor. Kaputunun altında 2.0 litrelik motor seçeneği ile sunulan bu model 240 beygir güç üretme kapasitesine sahip. 208 Nm tork üretebilen bu model 0-100 km/s hızlanmasını ise 6.2 saniyede tamamlayabiliyor. Performansı oldukça iyi olan bu spor araba modelinin maksimum olarak çıkabildiği hız seviyesi ise 240 km/s olarak açıklanmıştı. Ucuz spor araba fiyatları arasında yer alan bu modeli farklı fiyat skalalarında edinebilirsiniz.

2) 2005 BMW 645i SPOR ARABA MODELİ

Birçok otomobilsever bu modeli 2003 yılında yollara çıkan versiyonu ile anımsıyar ancak bu model 1976 yılından bu yana yollara çıkan spor araba modelleri arasında yer alıyor. Bu model özellikle tasarım olarak büyük ve geniş gövdesi ile güçlü ve sportif bir görünüm ortaya koyuyor. Nitekim bu model spor araba tutkunlarının hala en çok sevdiği spor otomobil modelleri arasında yer alıyor.

2005 BMW 645i Spor Araba Modeli
2005 BMW 645i Spor Araba Modeli

18 inç jantlar ile sunulan bu modelin arka kısmı ve geniş tampon yapısı oldukça şık bir görünüm kazandırıyor. Özellikle bagajın çıkıntılı olarak tasarlanması araca ayrı bir hava kattı. BMW 645i modelinin kaputunun altında 4398 litre hacme sahip motor seçeneğine yer verildi. 333 beygir güç üretme kapasitesine sahip bu ünite 450 Nm tork üretebilmektedir. BMW 645i spor araba modeli kaputunun altındaki güçlü motor ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.2 saniyede tamamlayabilirken maksimum olarak 250 km/s hıza kadar çıkabilmektedir. Bu modeldeki ünite 6 ileri otomatik şanzıman ile kombine edildi. Tıpkı 1999 Honda S200 spor araba modelinde olduğu gibi hem en güzel spor arabalar arasında yer alan bu model ucuz spor araba fiyatları arasında yer alıyor. Piyasada bu modelin donanımına ve diğer özelliklerine göre BMW 645i modeline 100 bin TL’nin altında bir fiyat ile ulaşabilirsiniz.

3) 2010 MAZDA RX-8 SPOR ARABA MODELİ

Ucuz spor araba fiyatları ve en güzel spor arabalar kategorisine giren bir başka spor otomobil modeli ise 2010 Mazda RX-8 spor araba modelidir. Japon otomobil devi Mazda’nın 2002 yılında üretmeye başladığı bu model o dönem spor araba modelleri arasında en iyi olabilmek adına dönemin yeni nesil teknolojileri ile donatılmıştı. Kasa yapısını genel hatlarıyla incelediğimizde Honda S200 modeli ile benzerlikleri olduğunu söyleyebilriz. Aslında bu modelin hikayesi 1970’li yıllara kadar dayanıyor. Nitekim Japon marka RX serisini 1971 yılında Mazda RX1 modeli ile başlatmış ve RX8 ile günümüze kadar uzandırmış.

2010 Mazda RX-8 Spor Araba Modeli
2010 Mazda RX-8 Spor Araba Modeli

2010 Mazda RX-8 modeli özellikle motor hacminin sunduğu avantaj ve tasarımı ile günümüzde birçok hayrana sahip olan bir model. Benzinli motor seçenekleriyle sunulan bu modelin performans açısından oldukça verimli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Gövde yapısı alüminyum ve plastik parçalardan üretilen bu model normalde iki kapılı spor araba modelleri arasında yer alıyor. Bu modelin kaputunun altında ise 1.3 litrelik Wankel motor seçeneğine yer verildi. 237 beygir üretebilen söz konusu ünite 216 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Bu motoru ile 0-100 km/s hızlanmasını 6.5 saniyede tamamlayabilen bu model maksimum olarak 240 km/s hız yapabilmektedir. Listemizde yer alan tüm spor araba modelleri gibi 2010 Mazda RX-8 spor araba modelini piyasada 100 bin TL’nin altında bulabilirsiniz.

4) 2003 BMW M3 SPOR ARABA MODELİ

Türkiye’deki otomobilseverler tarafından pek bilinmese de aslında M3 Spor araba modeli Alman otomotiv devi BMW’nin efsanevi modelleri arasında yer alıyor. 2003 yılı segment özellikleri göz önünde bulundurulduğunda o dönemde yollara çıkan spor araba modellerinde en çok tutulan ve en iyi performans ortaya koyan spor araba modelleri arasında yer alan 2003 BMW M3 oldukça büyük bir ilgili ile karşılaşmıştı. Mercekli far yapısı ve daha geometrik tasarım formları ile dikkat çeken bu modelde krom süslemelerin araca ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Araca karşıdan bakıldığında ise M logoları ile 18 inç büyüklüğündeki jantların oldukça şık ve sportif durduğunu söyleyebiliriz.

2003 BMW M3 Spor Araba Modeli
2003 BMW M3 Spor Araba Modeli

Bagaj kapağına oturtulan rüzgarlık ise modele agresif bir boyut kazandırmış. Öte yandan ‘L’ forma sahip stop farları ile difüzörde yer alan dört egzoz çıkışı ise aracın kaputunun altında nasıl bir motor seçeneğinin bizleri beklediğine dair ipuçları barındırıyor. Alman marka dönemin en iyi performans ortaya koyan motorlarından bir tanesini bu efsanevi spor araba modeli için geliştirmişti. 2003 BMW M3 spor araba modelinin kaputunun altında 3.2 litrelik motor seçeneği bulunuyor. 343 beygir güç üretme kapasitesine sahip bu 6 silindirli motor 365 Nm tork üretme kapasitesine sahip. Dönemin segmentinde en iyi performans ortaya koyan motor seçenekleri arasında yer alan bu ünite ile BMW M3 modeli 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 5.2 saniyede tamamlayabiliyor. Günümüzün segment şartlarını düşündüğümüzde bile oldukça iyi bir değer olan 5.2 saniyenin o dönem büyük ses getirdiğini tahmin etmek çok da zor değil. Efsanevi spor arabalar kategorisine giren bu modelin motor seçeneği 6 ileri otomatik SMG şanzıman ile kombine edildi. En güzel spor arabalar arasında yer alan bu model 100 bin TL altı fiyatı ile en ucuz spor araba fiyatları kategorisinde yer alıyor.

5) 2008 ALFA ROMEO BRERA-SPIDER SPOR ARABA MODELİ

İtalyan otomotiv devi Alfa Romeo markasının spor araba modelleri arasında yer alan 2008 Alfa Romeo Brera-Spider modellerinin tanıtımı ilk defa 2005 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılmıştı. Fuarda tanıtımı yapılan spor arabalar arasında en çok dikkat çekenler arasında yer alan bu iki model dönemin yeni nesil teknolojileri ve güçlü motor seçenekleri ile donatılmıştı. Her iki modele de 2008 yılında cam tavan ve daha güçlü motor seçenekleri eklenmişti. Birçok otorite tarafından bu iki model tasarım açısından günümüze kadar üretilen Alfa Romeo modelleri arasında en iyileri olarak sivriliyor. Tasarımında bir İtalyan dokunuşunun kesin bir şekilde hissedildiği bu spor araba modelleri 17 inç büyüklüğe sahip ve farklı desenler ile tasarlanan jantları ile daha şık bir görünüme sahip. Tasarımı aracın oldukça hızlı olduğu yönünde bir izlenim veriyor.

2008 Alfa Romeo Brera Spor Araba Modeli
2008 Alfa Romeo Brera Spor Araba Modeli

İtalyan markanın bu göz alıcı spor araba modellerinin kaputunun altında ise hem dizel hem de benzinli motor seçeneklerine yer verildi. Benzinli tarafta 2.2 litrelik JTS benzinli ünite 185 beygir güç üretirken 230 Nm tork üretme kapasitesine sahip. 2.2 litrelik bu motor seçeneği ile 0-100 km/s hızlanması 8.6 saniyede tamamlanabiliyor. Benzinli tarafta sunulan bir başka motor seçeneği en güçlü motor seçeneği olarak ön plana çıkıyor. 3.2 litrelik bu ünite 260 beygir güç ve 322 Nm tork üretebilme kapasitesine sahip. Alfa Romeo Brera modeli kaputunun altındaki söz konusu bu ünite sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.2 saniyede tamamlayabiliyor. Bu motor ile ayrıca maksimum olarak 240 km/s hız yapılabiliyor. Öte yandan dizel kanadında ise tek opsiyon olarak 2.4 litrelik JTD dizel motor seçeneği sunuluyor. Bu motor 200 beygir güç üretme kapasitesine sahipken 400 Nm tork üretebiliyor. Bu motor seçeneğine sahip Alfa Romeo Brera ve Spider spor araba modelleri 0-100 km/s hızlanmasını 8.3 saniyede tamamlayabiliyor. Alfa Romeo markasının bu şık spor araba modelleri listemizde yer alan diğer spor araba modellerinde olduğu gibi en güzel spor arabalar arasında yer alıp ucuz spor araba fiyatları tutkunlarını cezbediyor.

Ucuz spor araba fiyatları ile ön plana çıkan en güzel spor arabaların yer aldığı listemiz düzenli olarak güncellenecektir. Takipte kalın!.. Aşağıda yer alan linklerden en ucuz sıfır araba modelleri, yeni elektrikli ve hibrit araba modelleri ve 2018-2019’da çıkacak araba modellerinin özellikleri ve fiyat bilgileri ile ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

EN UCUZ SIFIR ARABA MODELLERİ

YENİ ELEKTRİKLİ VE HİBRİT ARABA FİYATLARI – ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

2019’DA ÇIKACAK ARABALAR: ÖZELLİKLERİ VE FİYATLARI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir