SUBARU VIZIV TOURER CONCEPT 2018 CENEVRE OTOMOBİL FUARI’NDA TANITILDI

Subaru, VIZIV Tourer Concept 2018’i Cenevre’de Tanıttı

Subaru Corporation, gelecek vizyonuna işaret eden Subaru VIZIV Tourer Concept ile bu yıl 88. kez kapılarını açan Cenevre Otomobil Fuarı’nda boy gösterdi.

Dünya prömiyeri Cenevre’de gerçekleştirilen Subaru VIZIV Tourer Concept, Subaru’nun 2013’te Subaru VIZIVConcept modeliyle başlattığı VIZIV (Vision for Innovation) konsept modellerinin devamı niteliğinde. Marka, bu konseptle kendisini geleceğe taşıyacak yeni tasarım ve teknolojilerin yönünü ve gelecek vizyonunu da belirlemiş oluyor.

Subaru VIZIV Concept serisinin “Sport Tourer” modeli, Boxer Motor’u ve Simetrik Sürekli Dört Çeker Sistemi’nin yanı sıra Subaru’nun uzun yıllar boyunca geliştirdiği güvenlik, çok yönlülük ve performansı ve tüm bu özelliklere ek olarak, gelecek teknolojilerini de barındırıyor. Subaru, gelecekte sürüş destek teknolojilerinin daha yaygın kullanılacağı öngörüsüyle gelişmiş sürüş destek sistemleriyle birleştirdiği yeni nesil “Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight”ı VIZIV Tourer Concept’e yerleştirdi. Yeni teknolojiler sayesinde sürücülerin yorulmadan uzun yol gidebilmesi ve aktif yaşam tarzından maksimum keyif alması hedefleniyor.

Subaru’nun hedefinde, “keyif ve iç huzurunu” temsil eden araçlarının hem tasarımını hem de teknik özelliklerini geliştirmek var.

Subaru VIZIV Tourer Concept’in Teknik Özellikleri:

Boyutlar (uzunluk × genişlik × yükseklik): 4,775 × 1,930 × 1,435 mm

Oturma kapasitesi: 4

Aks mesafesi: 2,730 mm

Lastik ölçüsü: 245/40 R20

Subaru VIZIV Tourer Concept’in Tasarım Özellikleri:

Konsept araç, altıgen ızgaradan genişletilmiş çamurluklarına kadar, keyifli ve güvenli bir sürüşü temsil ediyor. Geniş bagaj alanıyla fonksiyonelliğini arttıran VIZIV TOURER, kullanışlı özellikleri “sport tourer” tarzı gövdeyle birleştiriyor, böylece sürücü ve yolculara daha da zenginleştirilmiş “keyif ve iç huzur” sunuyor.

Sürüş Destek Teknolojileri Benzersiz

Subaru, 2020 yılında yollarla buluşturmayı hedeflediği gelişmiş sürüş destek teknolojilerini Subaru VIZIV Tourer Concept’te gözler önüne seriyor. Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight teknolojisinin yanında radar ve son derece hassas bir GPS ile navigasyon sistemlerini de geliştiren Subaru, kazaları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir