Suzuki Mini G-Sınıfı Modeli Jimny’i Tanıttı

Japon otomotiv devi Suzuki’nin efsane mini SUV modeli Jimny, 3. nesliyle 20 yılı geride bıraktı; 4. nesliyle bir kez daha gönülleri fethetmeye geliyor.

Mini-SUV segmentinin engel tanımaz modeli, gerçek arazi kabiliyetine sahip en kolay ulaşılabilir SUV olarak otomobil severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Suzuki Jimny, yıl sonunda yollara çıkıyor.

İlk olarak 1970 yılında piyasaya sürülen Jimny, Japon endüstri devi Suzuki’ye otomotiv alanında küresel başarı kazandırmasıyla biliniyor.Arazide geçen yaklaşık yarım asırda yalnızca 3 nesil değiştiren Jimny, Ekim ayında gerçekleştirilecek Tokyo Otomobil Fuarı’nda dördüncü nesli ile gözler önüne çıkacak.

Suzuki, Jimny’nin klasikleşmiş görünümünden ödün vermedi ama teknolojisini büyük ölçüde yeniledi. Model, yeni teknolojilerle donatılmış bir şekilde hayranlarıyla buluşmaya geliyor.

Bir kutuyu andıran gövdesinin altında, gerçek arazi kabiliyeti yine geleneksel merdiven şasi kullanımı ile sağlandı. Araca güç veren ise Suzuki’nin ‘Boosterjet’ ismini verdiği turbo beslemeli üç silindirli 1.0 hacimli yeni benzinli motoru. Jimny’nin yedek lastiği yine bagaj kapağında yer alıyor. Bu sayede, gerekli durumlarda lastiğe erişim kolay olurken hem de kısıtlı hacimli iç mekandan yer kazanılıyor.

İç mekanda, sürücüyü ve konuklarını sert ancak dayanımlı plastikten imal edilen konsol karşılıyor. Konsol, yeni düğme grupları, 8 inç ebadında büyük bir dokunmatik ekranlı bilgi&eğlence sistemi ve klima kontrol ünitesi ile dikkat çekiyor.

Artık, Jimny’nin arka bölümde iki yolcu için de yer var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir