Suzuki Paris Otomobil Fuarı’na Çıkarma Yaptı

Yeni Nesil Suzuki Jimny Fransa’da

Suzuki, efsanevi SUV’u Jimny’nin yeni neslini Paris Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerler buluşturdu. 1,5 litrelik 100 HP gücündeki motoru ve maskülen tasarım detaylarıyla bir kez daha iddiasını ortaya koyan gerçek 4×4 özellikli yeni Suzuki Jimny, ilk kez Avrupalı otomobil tutkunlarıyla bir araya gelmiş oldu.

4. nesil Suzuki Jimny, sınıfında her konuda tek olma özelliği de taşıyor. Yeni Jimny, tam 20 yıl önce, 1998 yılında yollara çıkan selefinin başarılarla dolu mirasını bir adım öteye taşımayı başarıyor.

Bu yıl 120.’si düzenlenen Paris Otomobil Fuarı’nda otomobil severlerin yakından inceleme fırsatı bulduğu Yeni Suzuki Jimny, selefinde beğenilen tüm özellikleri korurken dört tekerlekten çekiş sisteminin benzersizliği, tasarımındaki yalınlığı ve fonksiyonel yapısıyla tüm bakışları üzerinde toplamayı da başarıyor. Kompakt boyutları sayesinde şehir içi kullanımda sürücüsünün hayatını kolaylaştıran yeni Jimny, arazi kullanımında da yediden yetmişe herkese hitap ediyor.

Yeni Motoruyla Etkileyici Bir Performans

Yeni Suzuki Jimny’de daha önce kullanılan 1,3 litre hacimli motor yerine yüksek verimlilik seviyesine sahip 1,5 litrelik motor görev yapıyor.

100 HP gücündeki yeni motor, tüm devir seviyelerinde daha yüksek tork üretimi sunuyor. Özellikle alt devirlerde daha yüksek tork üreten motor bu özelliği ile alt devir sürüşlerinin büyük öneme sahip olduğu arazi sürüşlerinde daha etkin performans sergiliyor.

Yeni Suzuki Jimny’nin motoru, 5 ileri vitesli manuel ya da 4 ileri vitesli otomatik olmak üzere iki farklı şanzımanla kombine ediliyor. Yeni motorda kullanılmak üzere oranları optimize edilen manuel şanzıman, azaltılan titreşimler ve rahat vites geçişleriyle sürüş konforunu maksimum seviyeye çıkarıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir