Tamamen Elektrikli Volvo XC40 SUV Yakında Aramızda Olacak

Volvo Cars, piyasaya sürülecek olan yeni tamamen elektrikli XC40 SUV ile sadece elektrikli ünitesini sunmuş olmayacak; içten yanmalı olmamasına rağmen en güvenilir otomobillerden birisi de göstermiş olacak.

Volvo Cars Güvenlik Sorumlusu Malin Ekholm, “Bir otomobilin ilerlemesini sağlayan motor ister elektrikli ister içten yanmalı olsun, bir Volvo daima güvenli olmalıdır” şeklinde konuşuyor ve ekliyor; “Tamamen elektrikli XC40, şimdiye kadar yaptığımız en güvenli otomobillerden biri olacak.”

Volvo Cars, yolcuların güvenliği ve pilin bir çarpışma durumunda zarar görmemesi için XC40’ta hem yolcular hem de piller için yeni ve benzersiz bir güvenlik yapısı geliştirdi. Pil, güçlendirilmiş bir alüminyum çerçeveden oluşan, otomobilin gövde yapısının ortasına yerleştirilmiş ve pilin çevresinde gömülü bir çöküntü bölgesi oluşturan bir güvenlik kafesi ile korunuyor.Pilin otomobilin tabanına yerleştirilmesi, otomobilin ağırlık merkezini aşağıya çekiyor ve böylelikle devrilme durumuna karşı otomobile avantaj sağlıyor.

XC40

Yeni ADAS platformu yepyeni bir güvenlik sistemi. Bir dizi radar, kamera ve ultrasonik sensörden oluşan ölçülebilir bir sistem. ADAS, ölçeklendirilebilir doğası nedeniyle kolayca geliştirilebiliyor ve gelecekteki otonom sürüş teknolojisi örnek teşkil ediyor.

XC40’ın yazılımını Zenuity geliştirdi. İsveç’li üretici ve Veoneer’in ortak girişimi olarak, Gelişmiş Sürücü Yardım
Sistemleri (ADAS) sensör platformuna sahip ilk Volvo modeli olacak.

Volvo 16 Ekim’de ilk lansmanını gerçekleştirecek fakat daha öncesinde araçla ilgili yeni detaylar paylaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir