Tamamen Yenilenen Yeni Subaru Legacy Duyuruldu

Subaru sedan modeli Legacy’i, Chicago Otomobil Fuarı’nda duyurdu. Tamamen yenilenmiş olan Subaru Legacy, sonbahardan itibaren Avrupa ve Amerika pazarlarında satışa sunulacak.

Yeni Subaru Legacy, Honda Accord, Mazda6 ve Toyota Camry gibi modellerle rekabet edecek. Daha geniş ve kaslı görünen model SGP modüler platforma geçiş yapıyor. Genel tasarım hatlarına sadık kalınmış.

subaru

subaru

subaru

subaru

Yeni Subaru Legacy’nin kaputunun altında markanın yeni 4 silindirli turbo motorunu görüyoruz. 2.4 litre hacmindeki motor 260 beygir güç ve 375 Nm tork sağlıyor. Ayrıca boxer motor severler için de 182 beygir güç ve 238 Nm tork üreten 2.5 litrelik motor seçeneği unutulmamış. Bu iki motor seçeneğine Lineartronic CVT şanzıman katılıyor.

Legacy iç mekanda lüksü öne çıkartarak, Nappa deri döşeme, piano black kaplama ve 11.6 inç Full HD multimedya sistemi özelliklerini standart veriyor. Elektrikli ve ısıtmalı/soğutmalı ön koltuklar, ısıtmalı direksiyon simidi, 12 hoparlörlü Harman Kardon ses sistemi ise opsiyonel olarak sunuluyor.

EyeSight sürüş destek sistemi, harekete duyarlı LED farlar, kör nokta asistanı ve şerit destek yardımcısı güvenlik özelliklerini yeni modelde görmek mümkün. Şaşi yeni platform sayesinde 2 kat dha rijit bir yapıya kavuşuyor. Bu aracın önden ve arkadan alacağı darbelerde %40 fazla sönümleme yapabileceği anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir