Tasarımı Çocuklardan Üretimi Toyota’dan

Toyota bu kez çocukların hayal dünyasına daldı; o dünyadan yararlanarak “Camatte Journey” aracını üretti. Çocuklara otomobil deneyimini eğlenceli bir şekilde yaşatacak olan Camatte ilk olarak 2018 Uluslararası Tokyo Oyuncak Fuarı’nda çocuklarla ve tüm otomobil severlerle buluşacak.

Toyota, ürettiği otomobillerle sektördeki başarısını gözler önüne sermekle kalmıyor, kullanıcılarına verdiği değer ve önemi de gösteriyor. Japon otomotiv devi bu kez de çocuklara gösterdiği değeri ortaya kayan bir model üretti. Bir yandan çocukların hayal dünyalarını geliştirirken bir yandan da onlara otomobilleri sevdirmek isteyen Toyota, çocuklar için benzersiz bir deneyime imza attı. 2004 yılında başlattığı “Hayalimdeki Araba” adlı uluslararası resim yarışmasıyla tüm dünyada milyonlarca çocuğun gönlünde taht kuran marka, bu kez de geliştirdiği “Camatte Journey” aracı ile çocukların gönlündeki yerini sağlamlaştırdı.

Camatte, çocukların hayal dünyasından yararlanılarak üretildi. Şimdi de çocukların karşısına çıkmak için gün sayıyor. Camatte 10 Haziran’da son bulacak 2018 Uluslararası Tokyo Oyuncak Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Bu, Toyota’nın oyuncak fuarında ilk yer alışı değil. Marka, 2012’den beri konseptlerini geliştirerek oyuncak fuarında sergiliyor. Böylece motorlu araçların heyecanını ve eğlencesini gelecek jenerasyonlara aktarmayı hedefliyor.

Çocuklara, Camatte’nin simülatöründe 220 derecelik ekrana yansıtılan bir manzaranın eşliğinde benzersiz bir seyahat deneyimi yaşatılıyor. Elektrik motoru kullanan araç, 3,075 milimetre uzunluğunda, 1,235 milimetre genişliğinde ve 1,315 milimetre yüksekliğinde. Camatte, 3 koltuk kapasitesine sahip.

Camatte Journey’in direksiyonuna geçen çocuklar, tablet kullanarak fren ve gaz pedallarının pozisyonunu öğrenebiliyorlar. Çocuklar, deneyim alanında 7 metre kadar olan düzlükte Camatte’yi kullanma şansı buluyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir