Tesla Fiziksel Satıştan Tamamen Online Satışa Geçiyor

Tesla tartışmalı perakende modelinden uzaklaşıyor ve bundan sonra yalnızca internet üzerinden araç satmayı hedeflediğinden, ABD’deki mağazalarının çoğunu kapatacak.

Elektrikli otomobil üreticisi şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde birçoğu alışveriş merkezlerinde bulunan yaklaşık 120 mağaza işletiyor. Yıllar boyunca, Tesla, ülke genelinde mağazalarının varlığını genişletmek için yetkililer ve geleneksel bayilerin destekçileri ile mücadele etti.

Tüm satışları online yapmak, diğer devam eden maliyet tasarruflarıyla birlikte tüm araç fiyatlarını ortalama %6 düşürmemizi sağlayacak ve Model 3 için 35.000 $ fiyat seviyesini umduğumuzdan daha erken elde etmemizi sağlayacaktır açıklamasında bulunuldu.

tesla

tesla

tesla

“Önümüzdeki birkaç ay boyunca, mağazalarımızın birçoğunu kapatacak, sadece yoğun trafik bulunan bazı noktalarda sergi ve bilgilendirme amaçlı az sayıda mağaza bırakacağız.” denilerek devam edilen açıklamada “Bir Tesla satın alabilir, arkadaşlarla bir hafta sonu yolculuğu için birkaç yüz mil sürebilir ve daha sonra ücretsiz olarak iade edebilirsiniz.” ifadeleri kullanıldı.

Tesla bu mağazaları kapattığı için, araçlarını online olarak satın almayı çok daha kolay hale getirecek. Firma, şu anda Kuzey Amerika’da bir mobil cihazda yaklaşık 1 dakika içerisinde yeni bir araba satın alınabildiğini ve yakında dünya çapındaki müşterilerin internetten bir Tesla siparişi verebileceğini belirtti. Bu satış yönteminde alıcıların otomobili test sürüşüne çıkartma imkanı olmayacağı için, otomobil üreticisi yedi gün/1000 mil iade garantisi sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir