Tesla Model Y Tanıtımı California’da Gerçekleşti – Fiyatları İnceleyin

Tesla elektrikli otomobil pazarının tek hakimiyken yıllar içinde yeni rakipler çıkmaya başladı. Böylece Tesla’nın rekabete uygun hamleler yapması gerekti. Model Y elektrikli SUV piyasasında ön sıralardan bir koltuk kapmanın peşinde. Model Y daha teknolojik, konforlu ve ekonomik olacak.

Standart Range adı verilen giriş modeli 0-100 km/sa hızlanmasını 6 saniye civarında tamamlayabiliyor. Menzili ise 370 kilometre olacak. Long Range versiyonlar 482 kilometre menzile çıkabilirken 0-100 km/sa hızlanmasını 6 saniyenin altında tamamlayabiliyor.

Ailenin performanslı üyesi Performance ise 450 kilometre menzile ve 60.000 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak. Performance ve Long Range modellerinin arasında kalacak Dual Motor AWD türevinin ise 450 kilometre menzile ve 51.000$’lık fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

tesla

tesla

tesla

Kompakt crossover segmentinde yine iddialı olacak olan otomobil 7 kişilik yolcu kapasitesi, full panoramik cam tavan ve
482 kilometre menzile sahip. 0-100 km/sa hızlanmasını 3.7 saniyede donanıma göre tamamlayabiliyor. Fakat aracın bu “Standart Range” versiyonu, 2021’in bahar aylarına kadar satışa sunulmayacak. Daha sonra gelecek Long Range, AWD ve Performance modelleri ise 51.000$’dan satışa sunulacak.

Model Y’nin tanıtım etkinliğinde açıklamalarda bulunan Musk, “Model Y, bir SUV’un fonksiyonelliğine sahip iken, aynı zamanda bir spor otomobilin sürüş hissiyatını sunuyor. Bu özelliği virajlarda daha çok öne çıkıyor. Sanırım, Model Y’nin satışları Model 3, Model X ve Model S’in toplamını geçecek” şeklinde konuştu.

47.000$’lık giriş fiyatı, 2021’den sonra 39 bin dolara inecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir