Tesla Supercharger Önümüzdeki Sene Türkiye’de Olacak

Elon Musk, supercharger’ların önümüzdeki sene tüm Avrupa’ya geleceğini twitter üzerinden açıkladı. Fakat ülkemizdeki Tesla modellerinin döviz kuru dolayısıyla oldukça fırlaması tedirgin ediyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, “Supercharger’in önümüzdeki yıl Avrupa’nın %100’ünü kapsayacağını” belirtiyor. Ağ ve son kullanıcı bazında artışa gidileceği de detaylar arasında konuşuluyor.

Türkiye’de Supercharger’ların nereye konuşlanacağı tahmin ediliyor. Eskişehir’de 9 adet supercharger istasyonu yerleştirileceğine dair dedikodular var. Ankara, Kocaeli, Manisa Susurluk sıralanana illerden.

İrlanda, Kiev, Norveç ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülke de hızlı şarj istasyonları kurulacak. Hâlihazırda Doğu Avrupa’ya dağıtılmış birkaç istasyon bulunuyor. Ukrayna’da istasyon kurulacak ülkeler arasına dahil edildi.

Tesla daha öncede Türkiye’ye yatırım kararı aldığını açıklamış fakat askıya aldığını duyurmuştu. Anıtkabir ziyaretiyle gönüllerden taht kuran mucidin Türkiye gelecek planlarının neler olacağını zamanla göreceğiz.  Ayrıca 15 Ağustos 2018 tarihinde yürürlüğe giren ABD’den ithal otomotiv ürünlerine ek %120 gümrük vergisi ile Tesla yönetiminin ilgisinin azalacağı, istasyonların gecikebileceği söyleniyordu. Bu söylentiler de bir sürpriz olmazsa geçersizleşti.

Tesla Supercharger Önümüzdeki Sene Türkiye’de Olacak” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir