Haberler

Tofaş, “Müşteri Deneyimi Hackathonu” ile gençlerle buluştu.

Tofaş, sadece endüstriyel alanda değil müşteri deneyiminde de yenilikçi çalışmalarıyla biliniyor. Bu amaçla bir kez daha gençlerin görüşlerine başvuran Tofaş, 2. Müşteri Deneyimi Hackathon’unu düzenledi. Vodafone Park’ta gerçekleştirilen yarışma, Deloitte iş birliğinde hayata geçirildi.

Tofaş’ın gençlere yenilikçi fikir ve projelerini gösterme şansı sunmak için düzenlediği yarışmaya Türkiye’nin dört bir yanından 250 başvuru geldi. Tofaş’ın ”Bilgiden Değer Yaratıyoruz” temasıyla hayata geçirdiği etkinlikte, profesyoneller gençlerle birlikte geleceğin müşteri deneyimini şekillendirmek için çalıştı.

Tofaş, bu yılki yarışmaya mühendislik, endüstriyel tasarım, psikoloji, antropoloji, işletme, mimarlık, pazarlama, halkla ilişkiler, basın yayın ve trend analistliği alanında öğrenim gören ya da öğrenimlerini tamamlamış olan 4 ila 6 kişilik takımları kabul etti. Takımlar, “Bilgiden Değer Yaratıyoruz” temasıyla müşteri deneyimini geliştirecek yenilikçi çözüm önerileri sundu.

Geçen yılki ilk Müşteri Deneyimi Hackathonu’na 55 kişi başvuru yapmıştı. Bu yılki etkinlikte Türkiye’nin dört bir yanından gelen 250 genç, 62 grup oluşturdu. İstanbul’da düzenlenen ve 1.5 gün süren etkinlikte takımlar, insan odaklı tasarım yaklaşımı konusunda birbirleriyle yarıştı.

Önerilerinin prototip çalışmalarını hazırlayan gençlere Tofaş Müşteri Deneyimi, Bilgi İşlem ve İletişim departmanı ve mentorlar destek verdi.

Projeler, sunulan çözümlerin müşteri ihtiyaçlarını ne ölçüde karşıladığı ve projelerin prototip haline getirilmesinde nasıl bir yol izlendiği gibi kriterlere göre değerlendirildi ve 12 proje ile 61 kişi finale kaldı.

Finale kalan 12 proje, Tofaş içerisinde değerlendirilmeye tabi tutuldu. Birinci olan grubun 10 bin liralık ödül kazandığı yarışma sonunca, ikinci gruba 7 bin 500, üçüncü gruba da 5 bin liralık para ödülü verildi. Değerlendirme sırasında seçilen projelerin de geliştirileceği bildirildi.

Tofaş iş Geliştirme Direktörü Türker Gürtekin, marka olarak insan odaklı tasarım yaklaşımıyla süreci yönetme ve bu alanda öncü olma misyonunu benimsediklerini söyledi. Müşteri Deneyimi Hackathon’u ile şirket dışından yenilikçi fikirlere ulaştıklarını da kaydeden Gürtekin, bu tür çalışmaların her iki tarafa da yarar sağladığını vurguladı. Gürtekin bu nedenle benzer çalışmalar yapmayı sürdürecekelerin söyledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı