Toyota Aygo, X-Cite ve X-Style ile Cenevre Otomobil Fuarı’nda Olacak

Aygo X-Style beyaz kaporta ve turuncu renkte açılabilir kumaş tavanla geliyor. Araç 15 inç tekerlekler, sis lambaları ve karartılmış arka camla geliyor. Cenevre Otomobil Fuarı’nda X-Cite ve X-Style versiyonlarıyla gelecek araç Türkiye’de satılmayacak.

İçeride yan hava girişleri ve vites kolu çevresinde turuncu detaylar görülüyor. Orta konsolda piyano siyahı kullanılmış, ayrıca kabinde suni deri koltuklar ve yine turuncu detaylarla yer paspasları bulunuyor.

toyota

toyota

toyota

Çok fonksiyonlu direksiyon, ayarlanabilir hız sınırlayıcı, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ortak özellikler olarak her iki modelde de mevcut. Araçta 7″ multimedya sistemi Android Auto ve Apple CarPlay desteği var. Opsiyonel olarak ise arka kamera, Toyota Safety sürüş yardım sistemleri, DAB radyo ve anahtarsız giriş ve çıkış özellikleri yine araç için hazırlanmış özellikler.

Kaput altında 1.0 litre üç silindirli 72 PS (71 hp / 53 kW) güç üreten bir motor var. 0-100 km/s hızlanmasını 13.8 saniyede olup 160 km/s son hıza ulaşıyor. Otomobil ortalamada 3.9 litrelik yakıt tüketimi gerçekleştiriyor.

Aygo 9,295 Euro (63 Bin TL) fiyat etiketiyle satılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir