Toyota Corolla Sedan Hibrit, Prius’un Sistemini Alabilir

2020 Corolla Sedan Hibrit de, Prius gibi önden çekişli bir model. Öte yandan, Prius’un yine Los Angeles’da tanıtılan güncellenen versiyonu dört çekişli sürüş sistemiyle de sunuluyor.

Japon üretici, her iki otomobil de TNGA mimarisi kullandığı için teknik olarak dört çekişli Prius’un sistemini komple Corolla’ya taşıyabilir. Toyota’nın Kuzey Amerika yöneticisi Jack Hollis, Los Angeles’da bu taşınabilirlik işlemi için olumlu konuştu ve buna “evet” dediklerini söyledi.

Hollis, “Şüphesiz, bunu değerlendiriyoruz. Henüz Corolla’da dört çekişli sistemle ilgili yorum yapamam ama bu sistemlerin modeller arasında taşınmaya uygun olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca Amerikalı müşteriler dört çekişe ilgi gösteriyor, yani talep var. Bu talebi değerlendirmemek aptalca olurdu.” ifadelerini kullandı.

Potansiyel elektrikli ve dört çekişli Corolla firmanın planları arasında ancak böyle bir modelin finansal bakımdan da gerçekleştirilebilir olması gerekiyor. Eğer müşterilerden yeterli talep gelirse model üretime geçirilecek. Firmanın baş mühendisi Yoshiki Konishi de hibrit dört çekişli sistemin Corolla’ya uygulanabilirliğini onayladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir