Toyota Hilux Liderliğini Devam Ettiriyor

Japon marka Toyota’nın efsanevi modelleri arasında giren Toyota Hilux liderliğini 2017 yılında da sürdürdü.

Japon otomobil üreticisi Toyota’nın efsanevi modelleri arasında yer alan ve her daim sağlam gövde yapısı ile ön plana çıkmayı başaran başarılı pick-up modeli Hilux tıpkı 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da Türkiye’nin en popüler, en çok satılan pick-up modeli olan. Yer aldığı segmentte 2017 yılında en yakın rakibine 1023 adet satış farklı atan Toyota Hilux, genel toplamda 2017 yılı boyunca 4 bin 550 adet satış ile pick-up pazarında yüzde 21.9’luk pazar payı elde etmeyi bildi.

Toyota Hilux modeli elde ettiği bu başarılı satış performansıyla Toyota’nın 45 bin 209 adetlik satış performansında önemli bir yer elde etti.

18 Milyon Adet Satıldı

Haberin başında da belirttiğimiz gibi Hilux modeli markanın efsanevi modelleri arasında yer alıyor. Nitekim Toyota Hilux ilk olarak 1968 yılında satışa çıkarılmıştı. Yani modelin geçmişi epey eskiye dayanıyor. Öte yandan Hilux satışa çıkarıldığı ilk günden itibaren dünya genelinde 18 milyon adedin üzerinde satış rakamına ulaştı.

Türkiye pazarında 2.4 litrelik motor seçeneği ile giriş yapan Hilux, düşük yakıt tüketimi ve yüksek performansı ile bu segmente ilgi duyan Türk otomobilseverleri cezbediyor.

Sağlamlık konusunda segmentinde standartları belirleyen model olarak bilinen Hilux modelinin bir diğer avantajı ise 2.4 litre hacmindeki motor seçeneği ile sahibine daha düşük MTV ödetmesi.

Zorlu yol koşullarında da yüksek performans sergileyen Hilux yeni nesil teknolojileri, sürüş konforu gibi özellikleriyle de başarısına başarı katmaya devam ediyor.

 

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir