TOYOTA OTOMOTİV SANAYİ TÜRKİYE YILLIK SOSYAL SORUMLULUK FAALİYETLERİNİ TAMAMLADI

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bir eğitim öğretim yılını daha başarıyla tamamladı. 2017-2018 eğitim öğretim yılında, sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında “Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu” projelerini sürdüren marka, 1000’i aşkın öğrenciyi bilinçlendirdi.

2010 yılından bu yana farklı sosyal sorumluluk projeleri ile adından söz ettiren Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, bu yıl da geleneğini bozmadı ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında Çevre Turu ve Trafik Güvenliği Okulu projeleriyle binden fazla öğrenciye ulaştı. Böylece markanın 7 yıl içinde çevre ve trafik güvenliği bilinci aşıladığı öğrenci sayısı 10 bini aştı. Katılımcılara trafik ve çevre gibi iki hayati konuda erken yaşta farkındalık kazandıran projeler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirildi. Projelere bu yıl 39 okul dahil oldu.

Çevre Turu projesinde Sakarya’dan 26 okul ve 775 Ortaokul 1. sınıf öğrencisi yer aldı. Öğrenciler, proje kapsamında çevre ile ilgili öğretici sunum ve filmler izledi.

Güneş enerjisi ve atık su arıtma tesislerini inceleme fırsatı bulan öğrenciler, fabrika gezisi sırasında da çevreye duyarlı üretim sürecini yerinde gözlemledi. Proje, geri dönüşümün önemini vurgulamak adına atık ayrıştırma oyunu da içerdi. Projeye 7 yıl içinde 6 bin 275’ten fazla öğrenci dahil oldu.

Trafik Okulu projesi ise erken yaşta trafik güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. 2017-2018 eğitim yılında bu projeye de Sakarya’dan 26 okuldan toplam 729 öğrencinin katıldı. İlköğretim 3’üncü sınıf öğrencilerine yönelik proje ile bugüne dek ulaşılan öğrenci sayısı 5 bin 100 oldu. Proje kapsamında, öğrencilere trafikle ilgili filmler izletildi; trafik ışıkları ve yaya yollarından güvenli geçiş pratikleri yaptırıldı. Ayrıca emniyet kemeri ve trafikte görünürlükle ilgili uygulamalara da yer verildi.

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye projeleriyle farkındalık oluştururken öğrencilerin erken yaşta sosyal bilinçlerine katkı sağlamayı da amaçlıyor. Marka, çevreye ve trafik güvenliğine duyarlı bireyler yetişmesi için gelecek eğitim yıllarında da faaliyetlerini sürdürecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir