Toyota ve Panasonic Arasında Dev Anlaşma Yapıldı

Yer aldığı sektörlerin önde gelen markalarından olan Toyota ve Panasonic dev bir anlaşmaya imza attı.

Toyota ve Panasonic… Her ikisi de bulunduğu sektörde akla gelen ilk markalar arasında yer alıyor. Bu iki marka dev bir anlaşmanın altına imza atarak prizmatik batarya işi için fizibilite çalışmalarını ortaklaşa yürüteceklerini duyurdu. Bu çalışmadaki amaç ise global ısınma ve hava kirliliğini önlemeye yönelik çözümler geliştirmek.

Söz konusu anlaşma ile birlikte Toyota ve Panasonic şirketleri global ısınma, hava kirliliği ve doğal kaynakların tükenmesi gibi tüm dünyayı derinden etkileyen ve dünyanın geleceğini belirsizleştiren toplumsal sorunların çözümüne katkıda bulunmak istiyor. Buna ek olarak söz konusu anlaşma elektrikli araçlara yönelik oluşan talebi ve istekleri karşılama hedefine de sahip. Gelişmiş otomobil bataryaları üretmeyi hedefleyen Toyota ve Panasonic, elektrikli araç segmentinde daha iyi seviyelere gelmeyi arzuluyor.

Dünyanın ilk seri üretim hibrit modeli olarak tarihe geçen Prius modelini 1997 yılında tanıtan ve Mirai yakıt hücreli aracı 2014 yılında piyasaya süren Japon marka Toyota, sürdürülebilir mobilite için her daim zorlukların üstesinden gelerek sektörünün bu konuda öncü markası olma rolünü sürdürüyor. Her zaman müşteri odaklı olan Toyota, halihazırdaki ve potansiyel müştelerinin isteklerini karşılayacak yenilikler sunmaya devam ediyor. Toyota batarya teknolojisinin gelişimini de önemli katkı veriyor.

Toyota ve Panasonic aralarında yapılan söz konusu anlaşma ile birlikte elektrikli araçların kullanım sayısının yükselmesi için batarya teknolojisinin, güvenliğinin, maliyetinin ve performansının çok önem arz ettiğinin altını çiziyor. Her iki dev şirket de yaptıklşarı bu anlaşma ile birlikte çalışarak otomotiv sektöründeki en iyi prizmatik bataryayı üretme amacını güdüyor.

 

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir