Toyota Supra Matte Storm Gray Sadece 24 Adet Üretilecek

Toyota Supra Matte Storm Gray,  özel Matte Storm Gray metalik boya ile boyanacak. Toyota Supra Mat Storm Grey, Japonya’da turboşarjlı 6 sıralı motorla birlikte gelen, en üst seviye model olan Supra’nın RZ’in özel süslemesi olarak sunuluyor.

Gazoo Racing’in Başkanı Shigeki Tomoyama’ya göre, Toyota’nın mat boya kaplamasıyla satacağı ilk araç olacak. Tomoyama, Japonya’daki bir Toyota etkinliğinde yaptığı açıklamada, “Çok üzgünüz, ancak karmaşık bir boyama işlemi gerektiriyor ve sayıları sınırlı olacak” ifadesinde bulundu.

Gazoo Racing başkanı Shigeki Tomoyama katıldığı bir etkinlikte, Toyota’nın ilk mat boyalı otomobili olacağını söyledi.

 

toyota

toyotatoyota

toyota

Matte Storm Gray Supra’nın üretimi sadece 24 örnekle sınırlı olacağından, Japon otomobil üreticisi satın almak isteyenler için bir çekiliş yapacak. Kazananlar, bir ay içinde düzenlenecek Nürburgring 24 Saat yarışında duyurulacak.

TRD Performance Parts, Supra’da yeni dış cephe parçaları hazırladığından bahsetmişti. Yeni donanımlar arasında kapılarda karbon fiber bileşenler olacak. Bir karbon fiber ön ayırıcı,arka difüzör için karbon eklentiler, keskinleştirilmiş yan etekler ve bagaj kapağında karbon fiber spoyler bulunuyor. Bu değişikler otomobilin standart modelinden daha farklı görünmesinde etkili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir