Toyota’dan Sürücülere YKS Uyarısı Toyota “Korna Çalma” Uyarısını Bu Yıl da Yineledi

Toyota, üniversite adaylarının büyük bir heyecanla hazırlandığı YKS öncesi çağrısını yineledi; sürücülerden, 30 Haziran Cumartesi ve 1 Temmuz Pazar günü düzenlenecek YKS süresince “korna çalmamalarını istedi.

Toyota, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilerin dikkatini dağıtmamaları için sürücüleri “korna çalmamaya” çağırdı.

30 Haziran Cumartesi ile 1 Temmuz Pazar günleri düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) yüz binlerce genç, üniversiteye girebilmek için ter dökecek. Toyota, gençlerin geleceklerini belirlemede önemli bir kilometre taşı olan bu sınav öncesi, sürücüleri gereksiz korna çalmamaya ve duyarlı olmaya davet etti.

Toyota, 3 yıl önce başlattığı sosyal sorumluluk projesinde “Korna Çalma, Huzurumu Çalma” demiş, tüm sürücüleri gereksiz korna çalmamaya davet etmişti. Otomotiv devi özellikle sınav günlerinde bu kampanyayı bir kez daha hatırlatıyor, sürücüleri duyarlı olmaya çağırıyor.

Toyota, sürdürdüğü proje kapsamında “bir medeniyet ölçüsü” olarak görülen korna sesiyle ilgili çalışmalarını tüm mecralarda sürdürüyor. Proje kapsamında, özellikle her bir sorunun kendileri için büyük önem taşıdığı bilinciyle sınava giren gençlerin dikkatlerinin dağılmaması için gereksiz korna çalınmamasının önemine vurgu yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın da destek verdiği projede, gereksiz korna çalınması, çevresel bir sorun olarak görülüyor ve insan sağlığına olumsuz etkilerinin olduğu kabul ediliyor. Korna kullanımı, toplumların gelişmişlik seviyesinin de bir göstergesi olarak görülüyor. “Korna Çalma Huzurumu Çalma” sosyal sorumluluk projesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana, Eskişehir, Şanlıurfa ve Kayseri Büyükşehir Belediyeleri ile İstanbul Taksiciler Esnaf Odası da destek veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir