Toyota’dan Yol Bakım Denetimlerine Destek

Japon otomobil üreticisi Toyota, yol bakım denetimlerine de el attı. Marka, yol bakım denetimlerinin hızlandırılmasına katkı sağlayacak, ağa bağlı otomobil teknolojileri geliştiriyor.

Yolların daha güvenli hale gelmesi için çalışmalar yapan Toyota, yeni bir teknolojik sistem hayata geçiriyor. Toyota, yeni sistemini ilk kez 1 Ağustos’ta, Japonya’da Toyota City’de kullanmaya başlayacak.

Toyota, yeni uygulamasıyla birbirleriyle bağlantılı araçlardan alınan veriler ışığında yol bakım denetimlerinin hızlandırılmasına katkı sunacak.

Çalışma henüz test aşamasında. Testlerde araçlardan alınan verilerle, gerçek yol koşullarının uyumu değerlendiriliyor, bulguların daha sonra farklı bölgelerde de kullanılması hedefleniyor. Toyota, geliştirdiği teknolojinin diğer yol bakım ve denetim işlerini yapan servislere de destek olmasını, böylece yol çalışmalarıyla ilgili faaliyetlerin daha uygun şekilde yapılabilmesini amaçlıyor.

Günlük kullanımda yolları daha güvenli hale getirecek olan Toyota’nın yeni sistemi, kaza önleyici çalışmaların yanı sıra, olası bir felaket durumunda farklı tahliye rotalarının oluşturulmasını da sağlayacak.

Test aşamasındaki sistemin geliştirilmesiyle bu teknolojinin yol yüzeyi bozulması gibi sorunların çözülmesi için de kullanması amaçlanıyor. Toyota, ağa bağlı araçları kullanarak geliştirdiği teknolojiyle şehir içi yol koşullarını iyileştirmek ve yerel yönetimleri aktif bir şekilde desteklemek için çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir