Trafik Sıkışıklığına Köklü Bir Çözüm Geliyor

Güneydoğu Asya ülkesi olan Singapur’da diğer kalabalık ülkelerde olduğu gibi yoğun trafik problemi yaşanıyor. Bu Asya ülkesi trafik sıkışıklığı problemine yönelik radikal ve bir o kadar da ilginç bir çözüm buldu.

Singapur’da yaşanan trafik yoğunluğuna yönelik yeni bir önlem alındı. Üstelik bu önlem bir hayli ilginç ve radikal nitelikte.

Hem şehir hem ülke olan bu yerde tam 5.6 milyon kişi yaşıyor. Ülke toprak büyüklüğü de göz önünde bulundurulduğunda bu nüfus yoğunluğunu bir hayli arttırıyor. Bu da trafik başta olmak üzere birçok soruna sebebiyet veriyor. Güneydoğu Asya bölgesinin en zengin bölgelerinden bir tanesi olan Singapur da bu soruna yönelik ilginç bir çözüm geliştirdi. Singapur’da alınan karar gereği artık Şubat 2018 tarihinden itibaren yeni otomobillerin trafiğe çıkışı yasaklandı!..

Resmi Açıklama da Geldi

Köklü değişimlere neden olacak olan bu karara yönelik resmi bir açıklama da geldi. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada yolların daha fazla genişletilmesinin artık imkansız olduğu vurgusu yapıldı. Bu doğrultuda Singapur Hükümeti önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplu taşımayı özendirmek üzere toplu taşımaya tam 21 milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyor. 600 bin aracın yollarda olduğu bu ülkede, 10 yıllık ve sınırlı sayıda ruhsat ihale yoluyla 30 bin dolar gibi yüksek miktarlarla elde edilebiliyor.

TRAFİKTE YENİ SİSTEM GELİYOR

OKULLARIN AÇILMASI İSTANBUL’DA TRAFİK YOĞUNLUĞUNU ETKİLEDİ

AUDİ’DEN TRAFİK SIKIŞIKLIĞINA YÖNELİK YENİLİKÇİ ÇÖZÜM

TRAFİK SİGORTASINDA ‘HAVUZ’ ÇÖZÜMÜ İŞE YARIYOR

YANDEX YENİ UYGULAMASI İLE TRAFİK KAZALARINI AZALTACAK

TRAFİKTEKİ ARAÇ SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

TRAFİKTE HIZ KORİDORU DÖNEMİ BAŞLIYOR

GÜNDE ORTALAMA 13 KİŞİ TRAFİKTE YAŞAMINI YİTİRİYOR

TRAFİK CEZALARIN E-İNDİRİM SİSTEMİ

TRAFİKTE İNTERAKTİF UYARI VE DENETİM SİSTEMİ BAŞLIYOR

ÇİN’DE TRAFİK ÇIĞRINDAN ÇIKIYOR!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir