Transanatolia Rally Raid Başlıyor

Bu yıl 8.’si düzenlenen Transanatolia Rally Raid, 4 Ağustos Cumartesi günü saat 19:00’da İzmir Gündoğdu Meydanı’ndan start alıyor. 11 Ağustos’a dek sürecek olan ralli, İzmir’den başlayıp Anadolu’da 19 ili geçerek Efes Örenyeri’nde sona erecek.

Transanatolia Rally Raid, 8. yılında yola “Ride with Anatolia” konsepti ile çıkıyor. Ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş birçok tarihi bölgesini kapsayan parkuruyla, katılımcılara tarihi, doğayı ve kültürü yarışarak keşfetme olanağı sunan ralli yerli ve yabancı pilotların mücadelesine sahne olacak.

2850 km’lik Tarih, Kültür, Doğa Macerası

İzmir Gündoğdu Meydanı’ndan start alacak parkur, Simav Gölcük Yaylası Kütahya’ya doğru ilerleyecek; Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri’ni geçerek Haymana’ya ulaşacak. Rally Raid, yoluna Tuz Gölü üzerinden devam edecek; Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi’ni geride bırakarak Türkiye’nin Alpleri sayılan Aladağlar, Bolkar Dağları üzerinden Konya Karaman’a doğru ilerleyip Beyşehir Gölü üzerinden güneye inişini sürdürecek. Köprülü Kanyon, Salda Gölü ve Pamukkale’yi geçen yarışmacılar, 2850 km’lik parkuru Efes Örenyeri’nde tamamlayarak finişe ulaşacaklar.

Bu yıl, Türkiye’nin yanı sıra İspanya, İngiltere, Hollanda ve İtalya’dan da sporcuların mücadele vereceği rally raidde, motosiklet, kamyon, 4×4 araba, ve ATV kategorilerindeki araçlar yarışacak.

Toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan zorlu parkurlarıyla motor sporları dünyasının yakından takip ettiği organizasyon, büyük çekişmelere sahne olacak.

Transanatolia Rally Raid’e bu yıl TÜRSAB, İzfaş, Mitsubishi, BF Goodrich, Sport Point Extreme (SPX), KTM, Anlas, MüzeKart ve MuseumPass destek veriyor.

RALLY RAID, 3-15 gün arasında değişen sürelerde 1.500-10.000 km arasında değişen off-road parkurlarda gerçekleştirilen, arazi araçları, ralli motosiklet, ATV ve buggy’lerin birlikte yarıştığı rallilerdir.r

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir